آخرین تصمیم دانشگاه تهران در خصوص زمان دفاع پایان‌نامه‌معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه دانشجویان کارشناسی ارشد نیمسال ششم تحصیلی موظف به دفاع از پایان‌نامه خود تا پایان تیرماه ۹۹ هستند، گفت:‌ تصمیم جدیدی برای تغییر این زمان اتخاذ نشده است.

دکتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات مصوبه اخیر شورای آموزشی دانشگاه تهران در خصوص زمان دفاع پایان‌نامه دانشجویان این دانشگاه در نیمسال تحصیلی جاری اشاره و اظهار کرد: تصمیمی که در خصوص زمان دفاع پایان‌نامه دانشجویان گرفته شد صرفا مشمول دانشجویان دوره کارشناسی ارشد با شش نیم سال تحصیلی می شود، بر این اساس این دانشجویان موظف هستند تا پایان تیر ماه ۹۹ پایان‌نامه‌های خود را دفاع کنند.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ در سال‌های گذشته دانشجویان فوق می‌توانستند تا پایان شهریور ماه برای دفاع پایان‌نامه‌های خود اقدام کنند اما با توجه به اینکه تراکم تقاضا برای دفاع پایان‌نامه در شهریور ماه برای تمامی دانشجویان بالا است به همین جهت تصمیم گرفتیم دانشجویانی که شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد قرار دارند و مشمول سنوات نیز شده‌اند زودتر از شهریور ماه نسبت به دفاع خود اقدام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: تراکم تقاضا برای دفاع پایان‌نامه در شهریور ماه موجب می‌شود که امکان برنامه ریزی برای هماهنگی با داوران، اختصاص فضا و مدیریت سایر امور در دانشگاه با مشکل مواجه شود. به همین جهت تصمیم فعلی نیز در همین راستا گرفته شده است و صرفا شامل دانشجویان ارشد با شش نیمسال تحصیلی خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: البته با توجه به شرایط پیش آمده در کشور در خصوص شیوع کرونا ویروس ممکن است این مصوبه مجددا تغییر پیدا کند یعنی استثنائا زمان دفاع این دانشجویان مجددا به تاخیر بیفتد اما اعمال این تغییر نیازمند تصویب این تصمیم در شورای آموزشی دانشگاه‌ها است و تا زمانی که تصمیمی جدید گرفته نشده باشد دانشجویان همچنان باید از این مصوبه تبعیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه تهران در دوره ارشد طول تحصیلی آنها به شش نیمسال تحصیلی می‌کشد، گفت: اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد در نیمسال پنجم تحصیلی نسبت به دفاع پایان‌نامه خود اقدام می‌کنند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران همچنین در خصوص سنوات تحصیلی دانشجویان دکتری نیز گفت: سنوات قانونی این دانشجویان هشت نیمسال تحصیلی است که دو نیمسال دیگر به طول تحصیل آنها اضافه می‌شود. در مجموع دانشجویان دکتری باید تا ۱۰ نیمسال تحصیلی از رساله خود دفاع کنند که البته ۲۵ تا ۳۰ درصد دانشجویان دکتری موفق نمی‌شوند بعد از ۱۰ نیمسال تحصیلی از پایان‌نامه‌های خود دفاع کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *