آخرین رتبه‎بندی مراکز پژوهشی نظام “وبومتریکس” اعلام شدجدیدترین رتبه‌بندی مراکز پژوهشی کشور در نظام وبومتریکس (ژوئیه ۲۰۱۸) از میان هشت هزار موسسه پژوهشی و تحقیق و توسعه‌ای جهان اعلام شد.

به گزارش ایسنا، این ارزیابی را گروه پژوهشی سنجه‌های مجازی CSIC – یکی از بزرگترین سازمان‌های عمومی پژوهشی اسپانیا و مرکز اطلاعات و مدارک علمی وابسته به شورای پژوهش ملی اسپانیا (CINDOC) – انجام می‌دهد. این گروه یک واحد پژوهشی است که به عنوان ناظر فعالیت‌های پژوهشی و دانشگاهی بر روی وب عمل می‌کند و هر سال اقدام به رتبه بندی مراکز پژوهش و دانشگاهی در سراسر جهان می‌کند.

 در این رتبه‌بندی انستیتو پاستور ایران، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و پژوهشگاه صنعت نفت به ترتیب جایگاه اول تا سوم کشور را از آن خود کرده‎اند. 

پایگاه‌ وب پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در جدیدترین رتبه‌بندی مراکز پژوهشی وبومتریکس (ژوئیه ۲۰۱۸) رتبه‌ دهم را در کشور به خود اختصاص داد.

رتبه‌ جهانی پایگاه‌وب ایرانداک در این رتبه‌بندی که در میان حدود هشت هزار موسسه پژوهشی و تحقیق و توسعه‌ای جهان برگزار شده، مانند دوره پیشین  دو هزار و ۲۶۲ است. ایرانداک در این رتبه‎بندی، مانند دوره‎ پیشین در شاخص اندازه رتبه اول را در سطح ملی کسب کرده است.

رتبه پایگاه وب ایرانداک در این دوره در  شاخص مشاهده‌پذیری در سطح ملی از ۷۶ به ۴ و در شاخص فایل‎های غنی از ۴۶ به ۲۴ تبدیل شده است.

پایگاه‌وب پژوهشگاه ایرانداک تا کنون در چندین دوره از رتبه‎بندی مقام اول را در کشور به دست آورده بود، اما در دوره پیشین (ژانویه ۲۰۱۷) در جایگاه نهم کشور قرار داشت.           

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، نظام رتبه‌بندی وبومتریک، علاوه بر مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها، مدارس اقتصاد، بیمارستان‌ها و مخزن‌ها (repository) را با تاکید بر ‌تعهد به انتشارات وب‌محور اطلاعات و ارایه‌ ابتکار برای دسترسی آزاد رتبه‌بندی می‌کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *