آغاز برگزاری کلاس‌های غیرحضوری دانشگاه علامه از امروز/امکان دفاع آن‌لاین پایان‌نامه معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با صدور اطلاعیه‌ای روند برگزاری کلاس‌های آموزشی، جلسات دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا؛ در اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بخش آموزش حضوری دانشگاه و تداوم این وضعیت در هفته آینده و با  توجه به ضرورت‌های علمی و آموزشی این وضعیت، نحوه ادامه کلاس‌ها و جلسات دفاع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها، امکان برگزاری تمامی کلاس‌های دانشگاه طبق تقویم آموزشی ( روز و ساعت تعیین شده ) به صورت برخط همزمان ( آنلاین ) و با استفاده از سامانه آموزشی الکترونیکی دانشگاه به آدرس atu.iranlms.orgاز امروز  ۱۴اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

تمامی استادان و دانشجویان طبق روز و ساعت تعیین شده از طریق، سامانه مذکور نسبت به برگزاری و شرکت در کلاس‌ها اقدام نمایند. لازم است قبل از ورود فایل‌ راهنمای تصویری تهیه شده را مشاهده نمایند. همچنین سیستم به صورت خودکار نسبت به ضبط کلاس برگزار شده اقدام می نماید که پس از چند ساعت از پایان کلاس قابل بهره برداری است. بنابراین دانشجویانی که به هر دلیل نتوانستند راس ساعت مقرردر کلاس حضور یابند می توانند پس از آن از محتوای کلاس ضبط شده استفاده کنند.

بر اساس اعلام این دانشگاه،‌در صورت عدم برگزاری کلاس به صورت آنلاین امکان برگزاری بصورت برخط غیر همزمان ( آفلاین ) نیز میسر است که استادان از طریق آدرس  فوق وارد کلاس شده و نسبت به بارگذاری فایل‌های محتوایی درسی ( متنی، تصویری و صوتی ) اقدام نمایند و دانشجویان نیز نسبت به بهره‌برداری از فایل‌های مذکور اقدام کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است؛ در صورتی که به هر دلیل استاد موفق به برگزاری کلاسی به صورت غیرحضوری ( آنلاین یا آفلاین ) نشد، لازم است پس از بازگشایی کلاس‌ها معادل هفته‌های برگزار نشده را به صورت جبرانی ترجیحاً در ایام پایانی هفته ارایه نماید.

همچنین در صورتی که دانشجویانی که کلاس‌های آن‌ها به صورت غیر حضوری (آنلاین یا آفلاین) برگزار شده است تقاضای برگزاری کلاس‌های تکمیلی را دارند استادان محترم نسبت به برگزاری با هماهنگی آموزش دانشکده اقدام کنند.بدیهی است پس از بازگشت دانشگاه‌ها به وضعیت عادی و بررسی حجم کلاس‌های مجازی برگزار شده، نسبت به تغییر تقویم ترم اتخاذ تصمیم و ابلاغ خواهد شد.

دانشگاه علامه طباطبایی همچنین در خصوص برگزاری جلسات دفاع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها نیز تاکید کرد؛ جلسات دفاع دانشجویان ارشد و دکتری که مقرر بوده در اسفند ماه سال جاری برگزار شود و به دلیل شرایط مذکور نشده است، پس از بازگشت دانشگاه به شرایط عادی فرصت لازم بدون أخذ جریمه به ایشان اعطا خواهد شد.

چنانچه دانشجو بتواند کمیته راهبری رساله یا پایان‌نامه را برای حضور در دانشکده هماهنگ کند، دانشکده‌ها در چارچوب ساعت اداری تعیین شده (تا ساعت ۱۳) موظف به آماده سازی شرایط برگزاری جلسه دفاع هستند.امکان برگزاری جلسات دفاع به صورت برخط (آنلاین) نیز فراهم شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *