آغاز رقابت 410 دانشجو در بیست‌وسومین المپیاد علمی کشور


مسئول برگزاری بیست و سومین المپیاد غیرمتمرکز دانشجویی کشور از آغاز رقابت 410 نفر در این المپیاد به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد.

دکتر وحید محتشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام اینکه بیست و سومین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور طی روزهای 13الی 14 اردیبهشت ماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود، اظهار کرد: این المپیاد در دو مرحله برگزار می‌شود؛ مرحله اول تحت عنوان غیر متمرکز که کشور را به 9 قطب تقسیم کرده که قطب 9 شامل استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است. برگزیدگان مرحله المپیاد غیرمتمرکز از قطب‌های 9 گانه معمولاً مرداد ماه در مرحله‌ی نهایی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن نتایج مرحله اول، برگزیدگان به مرحله کشوری اعزام می‌شوند. در این مرحله طبق آیین‌نامه‌های وزارت علوم این امکان فراهم شده که رتبه‌های 1 تا 15 هر رشته بدون کنکور کارشناسی ارشد، تقاضای خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند.

عضو شورای هدایت استعدادهای برتر دانشگاه فردوسی مشهد افزود: با توجه به سطح بالای آکادمیک این المپیاد، اغلب تقاضای دانشجویان برتر توسط دانشگاه‌های مورد نظر پذیرفته می‌شود و این مسیری است که دانشجویان بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک دانشگاه معتبر پذیرش شوند.

محتشمی با بیان اینکه طی چندسال اخیر تعداد رشته‌های حاضر در المپیاد افزایش یافته است، عنوان کرد: در حال حاضر 21 رشته در المپیاد حضور دارند که شامل رشته‌های گوناگون از جمله علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، ادبیات، الهیات، علوم تربیتی و روانشناسی و… می‌شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌های دولتی می‌توانند در هر رشته یک تیم پنج نفره اعزام کنند و مجموع دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی و پیام‌نور در کل چهار استان نیز می‌توانند مجموعاً یک تیم پنج نفره در هر رشته به آزمون ارسال کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *