آمادگی همکاری‌های با دانشگاه‌های کشورهای اسلامی را داریممعاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان گفت: آمادگی همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری با دانشگاه‌های کشورهای اسلامی را داریم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فیضیان در پیش نشست همایش بین‌المللی گفت‌وگوهای فرهنگی در چشم‌انداز تمدنی ایران و جهان عرب بیان کرد: باید تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی مشترک بین دانشگاه‌های کشورهای اسلامی را افزایش داد.

وی افزود: دانشگاه‌های منطقه پنج کشور، ظرفیت‌های مشترک خوبی برای انجام تحقیقات در موضوعات متنوع مرتبط با کشورهای اسلامی دارند و خوشبختانه، مسیر حرکت در جهتی است که از این ظرفیت‌های علمی و پژوهشی، بیش‌ازپیش استفاده شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان ادامه داد: کشورهای اسلامی ویژگی‌های منحصربه‌فردی ازجمله تنوع قومیت و مذهب، متغیرهای مختلف اقتصادی و جایگاه‌های تاریخی و فرهنگی دارند.

این مسئول گفت: دانشگاه‌ها و نخبگان علمی، بهتر است بیشتر از گذشته موضوعات را به‌عنوان موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی، موردتوجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: مهم این است که پژوهش، تحقیقات و ایده‌های فناورانه در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات تهیه شوند.

این معاون دانشگاه لرستان گفت: این دانشگاه آمادگی کامل دارد همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری خود را با دانشگاه‌های کشورهای اسلامی به‌ویژه دانشگاه‌های جهان عرب، بسط و گسترش دهد.

دکتر داریوش یاراحمدی رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان نیز از آمادگی کامل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان در جهت گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های کشورهای مسلمان خبر داد.

وی گفت: دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان با دارا بودن ۲۶۰۰ دانشجو و ۹۰ عضو هیئت‌علمی، دارای ظرفیت و پتانسیل‌های علمی خوبی در جهت پذیرش دانشجو از کشورهای مسلمان همسایه و بسط همکارهای علمی دوجانبه با دانشگاه‌های کشورهای منطقه است.

این مسئول اضافه کرد: دانشکده ادبیات و علوم انسانی دارای کتابخانه تخصصی است و کتاب‌های نفیسی در گروه‌های علمی این دانشکده ازجمله گروه تاریخ، وجود دارند.

یاراحمدی اظهار کرد: در رشته‌های مختلف تحصیلی ازجمله تاریخ، روانشناسی، علوم تربیتی، جغرافیا و برخی دیگر از رشته‌ها، سطح اشتغال به تحصیل در این دانشکده از مقطع کارشناسی تا دکتراست.

این مسئول عنوان کرد: این نشان‌دهنده ظرفیت خوب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان برای تقویت ارتباطات علمی و فرهنگی بین دانشگاهی با دانشگاه‌های جهان عرب است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *