آمادگی پژوهشگاه ICT برای پذیرش نیازهای پژوهشی دانشگاه‌هادکتر یزدانیان ضمن اشاره به ظرفیت‌های بالای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از آمادگی این پژوهشگاه برای پذیرش اعلام نیازهای پژوهشی دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT ) که صبح امروز (سه شنبه ۱۰ دی) در محل پژوهشگاه ICT برگزار شد، در خصوص سیاست‌های آتی پژوهشگاه متبوعش گفت: پژوهشگاه با یک ماهیت دو وجهی، از یک سو دارای چارچوب ها و هنجارهای دانشگاهی نظام علمی و تحقیقاتی کشور است و از سوی دیگر به عنوان بازوی پژوهشی وزارت ارتباطات، نماینده ارائه خدمات به فعالان بخش ICT کشور محسوب می‌شود.

وی به ارتباط بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با دانشگاه ها و انجمن‌های علمی و پژوهشی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از دلایل میزبانی و پیشگامی پژوهشگاه برای برگزاری دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش، تحقق توسعه پایدار است و ما به دنبال تشریک مساعی هستیم.

یزدانیان با تاکید به اظهارات وزیر ارتباطات در خصوص استفاده از ظرفیت دانشگاهیان، گفت: پژوهشگاه ICT همواره برخورداری از این ظرفیت را سرلوحه کار خود قرار داده و می دهد و با سیاست برون سپاری، بخشی از انجام پروژه را به دانشگاه ها واگذار می کنیم.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برخورداری پژوهشگاه از توانمندی هایی مانند اساتید نخبه و پژوهشگران نمونه، تصریح کرد: ما دنبال تمامی فعالیت های پژوهشی نیستیم زیرا نظام وزارت ارتباطات یک نظام حمایتی است و پژوهشگاه نقش حمایت از این زیرنظام‌های پژوهشی را دارد.

وی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر زیرساخت لازم برای فعالیت‌های حمایتی مهیا شده است، گفت: شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فعالان حوزه پژوهشی باید به ما اعلام نیاز کنند تا سیاست های پژوهشی ما به آن سمت برود و ما بتوانیم در این حوزه کمک کنیم.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: معتقد است که این رویدادها می تواند به جهت دهی پروژه های آتی کمک کند.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر وحید یزدانیان در جمع خبرنگاران و در حاشیه دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT )، به میزبانی پژوهشگاه ICT در این دوره از کنفرانس اشاره کرد و گفت: با توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی و دانش و فناوری های حوزه فناوری اطلاعات، حضور صنعت در کنار دانشگاه برای تکمیل و توسعه تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: از سوی دیگر کشور ما به لحاظ منابع انسانی که در دانشگاه ها و مراکز مطالعاتی دارد، از دانش بسیار قدرتمند و در سطح بالا برخوردار است که بسیاری از این محصولات، دستاورد محققان نخبه و نمونه است.

یزدانیان خاطرنشان کرد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به همین دلیل با برگزاری رویدادی با ترکیب کنفرانس و نمایشگاه و با حضور شرکت های فعال در این حوزه، به معرفی آخرین دستاوردهای هوش مصنوعی در اقتصاد دیجیتال و شهر هوشمند پرداخت.

وی همچنین تاکید کرد: ارتباط بین صنعت و دانشگاه فی البداهه رخ نمی دهد مگر اینکه با رویدادهای علمی مانند برگزاری کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش، زمینه مناسبی برای بررسی و تامین نیاز صنعت و در تکامل آن، جهت دهی پژوهشی در مسیر این نیازها، فراهم شود.

ارسال ۱۶۰ مقاله به دهمین کنفرانس IKT

دبیر دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش (۲۰۱۹ IKT ) نیز در این مراسم از استقبال قریب به ۴۰۰ نفر از علاقمندان حوزه فناوری اطلاعات از کارگاه های آموزشی روز نخست این کنفرانس خبر داد.

دکتر علیرضا یاری در ارائه گزارشی از دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش، به مقالات ارسال شده در همین خصوص اشاره و اظهار کرد: مهلت ارسال مقالات برای این دوره کنفرانس اول آبان ماه به پایان رسید. نتایج داوری مقالات را دهم آذرماه ارائه دادیم و نسخه نهایی را ۲۰ آذر ماه اعلام کردیم. ۱۶۰ مقاله دریافت کردیم که ۸۴ مقاله پذیرفته شده که از این تعداد ۵۱ مقاله به صورت شفاهی بود.

به گفته یاری، همچنین ۳۱ کارگاه آموزشی در این زمینه پیشنهاد شد که ۱۲ کارگاه را کمیته علمی پذیرفت.

وی با بیان اینکه استقبال خوبی از کارگاه‌هایی که به این واسطه تشکیل شد به عمل آمده است، گفت: از مجموع ۱۲ کارگاه در روز نخست، ۱۱ کارگاه برگزار و با استقبال ۴۰۰ نفری شرکت کنندگان همراه شد.

طبق اعلام روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات، یاری در ادامه به سخنرانی های کلیدی طی روزهای باقیمانده اشاره و خاطرنشان کرد: محتوای اصلی سخنرانی ها و پنل ها به موضوع ایران هوشمند و اقتصاد دیجیتال اختصاص دارد و ما سعی کردیم در کلیت این موضوعات به فناوری های توسعه کشور بپردازیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *