آیین‌نامه ارتقای مراکز پژوهشی امضا شدوزیر علوم با اشاره به حمایت‌های وزارت علوم از بخش پژوهش دانشگاه‌ها و همچنین ضرورت توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت گفت: آیین‌نامه ارتقای فعالیت‌های پژوهشی را در دست تدوین داشتیم که خوشبختانه به امضا رسیده است.

به گزارش ایسنا،  دکتر منصورغلامی در دومین نشست مدیران ارتباط با صنعت و دانشگاه پژوهشی کشور که امروز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها ومراکز پژوهشی امروزه باید وارد عمل شده و در حوزه‌های کسب وکارهای مبتنی بر دانش فعال باشد خاطر نشان کرد: خوشبختانه دانشگاه‌های کشور در حال تکامل هستند و تغییر یافته‌اند واین تکامل در مسیر ایجاد کسب وکارهای دانش بنیان شکل گرفته است اما باید رونق بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در گذشته دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور ارتباط خوبی با صنعت نداشتند اما امروزه با تدوین سازوکارهای مشخص و ماموریت‌مدار شدن و حمایتهایی که صورت می‌گیرد حرکتهای فزاینده برای شکل گیری ارتباط با صنعت صورت گرفته است.

وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر در دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای به پارکها صورت گرفته و پروژه‌های خوبی با مراکز مختلف تدوین کرده‌ایم و قرار است دانشگاه‌ها به سمت حل مشکلات کشور حرکت کنند.

غلامی با اشاره به جایگاه ویژه‌ پروژه‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی گفت: آیین‌نامه ارتقایی برای عرصه‌های پژوهشی در دست تدوین داریم که خوشبختانه این آیین‌نامه‌ها به امضا رسیده است.

 وزیر علوم افزود:  معتقد هستیم اگر کسی صبحت ازکارآمدی کند خود باید وارد عرصه شود چرا که محققان و بسیاری از اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در حال تلاش هستند تا چالشهای کشور را برطرف کنند.

غلامی در پایان خاطر نشان کرد: اگر وجوه مثبت دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی در جامعه دیده شود تمام مشکلات کشور به دست دانشگاه‌ها برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *