آیین‌نامه نظارت و اجرای آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد تصویب شدمعاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب آیین‌نامه نظارت و اجرای آزمون جامع دکتری این دانشگاه خبر داد و گفت: کمیته‌های نظارتی در سطح استان‌ها برای نظارت بر اجرای دقیق آزمون جامع تشکیل می شود.

به گزارش ایسنا،‌ دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی دانشگاه به مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این شورا اشاره کرد و گفت: موضوع نحوه برگزاری آزمون جامع در دوره دکتری و اصلاحاتی بر روند برگزاری این آزمون در استان‌ها به منظور اجرای دقیق آیین نامه‌های مربوط به آن مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی این موضوع مقرر شد یک مجموعه کمیته‌های نظارتی در سطح استان‌ها برای نظارت بر اجرای دقیق آزمون جامع تشکیل شود. آیین‌نامه این موضوع مصوب و در آینده به واحدها ابلاغ خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بررسی گزارش توجیهی برنامه درسی رشته زیست ریاضی در مقطع کارشناسی موضوع بعدی مطرح شده در جلسه بود، گفت: از این موضوع به عنوان یک مجموعه بین رشته‌ای استقبال و مقرر شد به منظور اینکه این رشته با سیاست‌های عمومی آموزش عالی منطبق باشد، گروه علوم پایه برنامه را مورد بررسی مقدماتی قرار داده تا با اخذ نظرات کارشناسی مصوب شده و به اجرا درآید.

دکتر رهایی با بیان اینکه در این جلسه تقاضای تعداد زیادی از دانشجویان برای اخذ دروس مرتبط با مجموعه رشته تحصیلی خود بیش از برنامه مصوب درسی، مورد بررسی قرار گرفت، گفت: کلیات این موضوع تصویب و مقرر شد آیین‌نامه آن تهیه و به واحدها ابلاغ شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *