اجرای بیش از ۲۴۰۰ طرح صنعتی در دانشگاه صنعتی اصفهان/آغاز فعالیتهای تحقیقاتی برای حل مشکلات کشوررییس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اجرای بیش از ۲۴۰۰ طرح صنعتی در دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه در راستای رفع مشکلات کشور آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، محمود مدرس هاشمی امروز، سه‌شنبه در افتتاحیه دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب در تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: نقش علم و دانش در عرصه‌های مختلف برنامه‌ریزی و رشد کشور مورد تایید اسناد بالادستی و مسئولان قرار گرفته است. دانشگاه‌ها به عنوان پرچم‌داران علم نقش ویژه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی اصفهان جایگاه شایسته‌ای در کشور ثبت کرده است، افزود: نزدیک به ۵۰ هزار فارغ التحصیل این دانشگاه در داخل و یا خارج از کشور افتخارآفرین هستند. در پیشبرد علم و دانش نیز مقالات متعددی به جامعه علمی عرضه شده است، به گونه‌ای که در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۵۰۰ مقاله ISI توسط اساتید و دانشجویان این دانشگاه در بهترین مجلات دنیا به چاپ رسیده است.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به توجه ویژه این دانشگاه به حل مشکلات صنعت، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ طرح صنعتی با صنایع کشور اجرا شده که برخی از آنها طرح‌های کلان کشور بوده است. تمام این دستاوردها سبب شده تا دانشگاه صنعتی اصفهان از دانشگاه‌های برتر کشور قلمداد شود.

مدرس هاشمی با اشاره به وضعیت رتبه‌بندی بین‌المللی این دانشگاه، ادامه داد: در دو سه سال اخیر طرح تحول راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان پس از طی مراحل زیادی مصوب شده است که سال گذشته از آن رونمایی شد. این طرح مهم دانشگاه را در افق ۱۴۰۴ نشان می‌دهد که سه هدف مرجعیت علمی در آسیا، دانشگاهی سرآمد در تربیت دانش‌آموختگان و در نهایت تاثیرگذارترین دانشگاه در منطقه را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه باید فعالیت‌های تحقیقاتی خود را در راستای مشکلات کشور هدفمند کند که البته آغاز شده است، ادامه داد: موضوع آب مقطعی نیست، بلکه چالشی است که سالیان سال کشور با آن روبرو است. در دانشگاه صنعتی و در دانشکده‌های کشاورزی و عمران، رشته‌هایی مرتبط با آب داریم؛ همچنین پژوهش‌های متعددی در این حوزه انجام شده است. در این راستا پژوهشکده آب و فاضلاب شکل گرفت که دانشگاه را به چالش‌های اصلی کشور مرتبط می‌کند. طرح‌های خوبی در حال انجام است، اما همچنان جای بسیاری از کارها خالی است.

مدرس هاشمی با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره‌هایی از این دست، ادامه داد: این رویداد باعث نزدیک شدن صاحبنظران و تبادل نظر و در نهایت نوآوری می‌شود. 

به گزارش ایسنا، دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و دومین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی با حضور متخصصان و مدیران صنعت آب و فاضلاب کشور از امروز تا ۲۴ آبان ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان در حال برگزاری است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *