اجرای طرح‌های مطالعاتی مرتبط با صنعت راهداری در دانشگاه امیرکبیردانشگاه صنعتی امیرکبیر تفاهم‌نامه‌ای با هدف انجام و پیاده‌سازی طرح‌های مطالعاتی مورد نیاز سازمان راهداری و حمل‌ونقل به امضا رساند.

به گزارش ایسنا، در راستای توسعه ارتباط بین صنعت و دانشگاه، بهره‌گیری از ظرفیت‌ همکاری‌های علمی و استقرار نظام سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری بر مبنای اصول مدیریت راهبردی، موافقت‌نامه‌ای میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به امضا رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه، نسبت به ایجاد بستری برای استفاده از ظرفیت‌های علمی و اجرایی طرفین در شناسایی، انجام و پیاده‌سازی طرح‌های مطالعاتی با موضوعات راهبردی، آموزشی، نوآورانه و تجاری‌سازی مورد نیاز سازمان راهداری اقدام خواهد شد.

بر این اساس دانشگاه صنعتی امیرکبیر متعهد شد تا در زمینه تامین خدمات علمی، انسانی، تخصصی و تجهیزاتی مورد نیاز برای تدوین اسناد راهبردی و طرح‌های مطالعاتی و عملیاتی سازمان راهداری و حمل و نقل با استفاده از ظرفیت دانشگاه و ایجاد و تسهیل استفاده از کلیه توانمندی‌ها و امکانات دانشگاه نظیر قطب‌های علمی، مراکز پژوهشی، نوآوری و فناوری، آزمایشگاه‌ها، کتابخانه، خدمات‌ پشتیبانی و پایگاه‌های تخصصی اقدام کند.

در اختیار گذاشتن فضای مناسب تجهیز شده به متراژ حدود 200 متر مربع به منظور تثبیت ارتباط مستمر با دانشگاه و پیگیری مشترک انجام طرح‌ها و اجرای تفاهم‌نامه، فراهم کردن امکان ارتباط و تامین الزامات اجرای تفاهم‌نامه از طریق ایجاد ارتباط کارآمد با سایر دانشگاه‌ها، مراکز علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان، دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور بر حسب اعلام نیاز سازمان راهداری و کمک به انتقال دانش فنی و اجرای طرح‌های مورد نیاز با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، شرکت‌ها، مراکز و قطب‌های علمی از دیگر تعهدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

اولویت‌دهی به دانشگاه و مراجع زیرمجموعه در واگذاری انجام طرح‌ها، کمک به تامین اطلاعات و داده‌های مورد نیاز برای انجام طرح‌های تعریف شده در راستای اجرای تفاهم‌نامه، فراهم کردن امکان استفاده از ظرفیت مراکز آموزشی سازمان در برگزاری دوره‌های علمی و آموزشی، حمایت مالی و معنوی از انجام پایان‌نامه‌های مورد تایید سازمان در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه و اولویت‌دهی در بکارگیری نخبگان و استعدادهای برتر فارغ‌التحصیل در انجام طرح‌های سازمان از جمله تعهدات سازمان راهداری و حمل و نقل در این موافقت‌نامه است.

همچنین مقرر شد طرفین در به کارگیری ظرفیت‌های موجود و انجام حمایت عملی در راستای تحقق اهداف و حسن اجرای موافقت‌نامه، تشکیل کمیته‌ مشترک به منظور تعیین و ‌اولویت بندی موضوعات و پیگیری نحوه اجرای موافقت‌نامه و معرفی نماینده ثابت به عنوان فرد رابط برای تسریع و تسهیل اجرای موافقت‌نامه اقدام کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، مدت زمان اعتبار تفاهم‌نامه از زمان مبادله سه سال تعیین شده است و در صورت رضایت طرفین به طور خودکار برای سه سال دیگر تمدید می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *