اجرای پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوع زیست‌فناوری بلوطکمیته بلوط و منابع طبیعی ستاد توسعه زیست‎‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، پایان‌نامه‌های دانشجویی تحصیلات تکمیلی با موضوع زیست فناوری بلوط را طراحی و اجرا می‌کند.

به گزارش ایسنا، یکی از اولویت‌های تعیین‌شده در ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، نجات درختان بلوط کشور به عنوان یکی از سرمایه‌های منابع طبیعی کشور است که برای تحقیق و بررسی این موضوع، پایان‌نامه‌های دانشجویی تحصیلات تکمیلی را با موضوع زیست‌فناوری بلوط طراحی و اجرا می‌کند تا دانشجویان را به سمت رفع معضل زوال درختان بلوط جذب کند.

این کمیته همچنین در این زمینه، طرح کلان ملی زیست‌فناوری بلوط را با مشارکت تمام استان‌ها طراحی کرده است تا از پتانسیل موجود در کل کشور برای رفع این معضل استفاده شود.

«تشکیل جلسات متعدد با مرکز تحقیقات و منابع طبیعی استان لرستان برای بررسی موضوع بحران خشکیدگی بلوط»، «آغاز برخی پژوهش‌های مطالعاتی و آزمایشگاهی در مورد زیست‌فناوری بلوط» و «تشکیل جلسات متعدد با مسؤولین استان لرستان و معاون استاندار برای موضوع های مرتبط با بلوط» از دیگر اقدامات این کمیته است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *