اختراع”همزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز مایع”توسط مبتکران سمنانیمسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراع”همزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز- مایع” به همت محقق دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، داود معروفی با اعلام این خبر گفت: این اختراع به همت دکتر امیر حیدری عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 96928 به ثبت رسید.

دکتر حیدری نیز در توضیح این اختراع گفت: تعداد زیادی از واکنش‌های موجود در صنایع شیمیایی مانند فرآیندهای اکسیداسیون، هیدروژناسیون و بیولوژیکی در محیط‌های دو فازی گاز- مایع انجام و مشکل اساسی  در مخازن ‌همزن‌دار گاز- مایع در پخش شوندگی  گاز درون مخزن است .

 دکتر حیدری با بیان اینکه توزیع نامناسب فاز گاز باعث کاهش بهره‌وری فرآیند و افزایش هزینه‌های تولید و کاهش کیفیت محصول نهایی خواهد شد افزود :در این اختراع، شکل بهینه با اصلاح ساختار هندسی همزن حاصل  شده به طوری که عمل اختلاط فاز گاز با کیفیت مناسبی در مخزن همزن‌دار گاز- مایع انجام می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *