اختصاص رتبه نخست خاورمیانه به مجله تخصصی علوم تولید مثل یزدمعاون پژوهشکده علوم تولید مثل یزد با اشاره به دستاوردهای پژوهشی این مرکز در استان،‌گفت:‌ مجله تخصصی علوم تولید مثل یزد با عنوان «IJRM»، رتبه اول خاورمیانه بین ژورنال‌های حوزه طب تولید مثل را به خود اختصاص داد.

دکتر «علی‌محمد عبدلی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که پژوهشکده علوم تولید مثل یزد در سه راستا خدمات ارائه می‌کند، اظهار کرد: آموزش، خدمات درمانی و خدمات پژوهشی از جمله اقدامات در دستور کار این مرکز در سطح استان و کشور است.

وی افزود: در حوزه خدمات پژوهشی برای اینکه بتوانیم گزارش جامع از خدمات و دستاوردهای نوین حوزه ناباروری در سطح بین‌المللی ارائه کنیم، مجله‌ای تخصصی به نام «آی‌ جی آر ام» توسط پژوهشکده تولید مثل یزد راه‌اندازی شده است.

معاون پژوهشکده علوم تولید مثل یزد در ادامه با بیان این که مجله تخصصی پژوهشکده تولید مثل یزد از سال ۲۰۱۳ در نمایه بین‌المللی قرار گرفته است،‌ گفت: مجله« IJRM » اخیراً در رتبه‌بندی سایت «اسکوپوس» به عنوان بزرگترین پایگاه داده چکیده و استنادی از انتشارات علمی، فنی مهندسی و پزشکی جهان،‌ حائز رتبه‌های برتر شده است.

عبدلی کسب رتبه اول بین ژورنال‌های فعال در حوزه طب تولید مثل در منطقه خاورمیانه، کسب رتبه دوم در ایران و کسب رتبه ۲۷ جهانی از بین ۷۰ ژورنال فعال در حوزه طب تولید مثل عضو پایگاه اسکوپوس، را از جمله دستاوردهای پژوهشکده تولید مثل یزد در حوزه خدمات پژوهشی است.

این مسئول کسب رتبه شانزدهم بین ۸۸ ژورنال فعال در زمینه علوم پزشکی ایران با رشته‌های مختلف از دیگر دستاوردهای این حوزه است، تصریح کرد: حفظ دستاوردهای بدست آمده در حوزه پژوهشی یکی از اولویت‌های جدی پژوهشکده علوم تولید مثل یزد است.

وی حفظ اعضای هیأت علمی، استفاده بهینه به همراه ساماندهی اساسی ظرفیت‌های انسانی پژوهشکده و تجلیل و حمایت مالی از پژوهش‌های برتر را از جمله اقدامات حائز اهمیت در راستای حفظ دستاوردهای پژوهشی حوزه ناباروری در استان یزد دانست و بیان کرد: ما برآنیم تا سطح کمی و کیفی این مجله را به حدی برسانیم که افراد از چاپ مقاله خود در آن افتخار و قابلیت انتقال به دیگر نقاط جهان را داشته باشد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *