اختصاص “کارانه پژوهش” در حکم حقوقی اساتید، هر شش ماه یک‌باررئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر آنکه نظام دانشگاهی ما فقط نظام آموزشی را به رسمیت می‌شناسد، گفت: فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی هر شش ماه یک‌بار و بسته به میزان کار انجام شده، در حکم حقوقی آن‌ها لحاظ خواهد شد.

محمدمهدی طهرانچی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اختصاص کارانه پژوهشی به پژوهشگران که در حکم کارگزینی و فیش حقوقی آن‌ها لحاظ خواهد شد، گفت: یکی از وظایفی که در حوزه پژوهش به استاد محول می‌شود، به عنوان مثال سردبیری هیئت تحریریه مجلات است.

وی ادامه داد: سردبیری هیئت تحریریه مجله، یا وظایف پژوهشی که به برنامه‌های علمی یا حوزه فناوری ارتباط دارد، کارهای مشخصی است که عضو هیئت علمی و اساتید بر عهده می‌گیرند. این‌ها وظایفی هستند که به اساتید دانشگاه‌ها داده می‌شود. متأسفانه نظام دانشگاهی ما فقط نظام آموزشی را به رسمیت می‌شناسد و فقط برای کسانی همچون مدیران گروه که در حوزه آموزش وظیفه بر عهده دارند، حق مسئولیت قائل می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای فعالیت‌های پژوهشی سازمانی اعضای هیئت علمی هم ارزش قائل شدیم که در حکم حقوقی آن‌ها، به طور مشخص و بسته به میزان فعالیت آن‌ها، تعیین خواهد شد. این کارانه بعد از فعالیت شش ماهه اساتید در این حوزه در حکم حقوقی آن‌ها لحاظ می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *