اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان برای تجهیز آزمایشگاه‌ها/تمرکز بر توانمندسازی دانشجویان دکتریرئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانش افزایی و افزایش توانمندی دانشجویان دکتری از اولویت‌های اصلی دانشگاه محقق اردبیلی است و بر همین اساس باوجود اینکه امسال یک سال مالی سخت به لحاظ تحریم ها است، تاکنون ۴.۵ میلیارد تومان برای آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه‌های دانشکده‌ها اختصاص داده شده است تا با مهیا کردن ابزارهای لازم، کمک حال دانشجویان باشیم.

به گزارش ایسنا، عزیز حبیبی صبح امروز (چهارشنبه ۲۵ مهر) در جمع دانشجویان دکتری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دوره دکتری تخصصی دوره‌ای است که می‌تواند آینده شغلی، اجتماعی و زندگی انسان را دچار تغییر کند، گفت: دانشجویان می‌توانند از این دوران چهار ساله برای تغییر سیمای آتی زندگی استفاده کنند.  

وی افزود: این دوران، دورانی است که دانشجویان می‌توانند به صورت جدی وارد فعالیت‌های پژوهشی در حد بین المللی شوند و در این میان انتخاب موضوع پایان‌نامه و استاد راهنما، استفاده درست و بجا از شبکه‌های مجازی و فضای الکترونیکی می‌تواند در افزایش کیفیت فعالیت‌های پژوهشی موثر باشد.

حبیبی تصریح کرد: برگزاری این کارگاه‌ها برای این است تا پژوهشگران سایر کشورهای جهان دانشجویان را با استفاده از این ابزارها به عنوان یک فرد پژوهشگر بشناسند.  

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: حضور در محیط‌های الکترونیکی می‌تواند به عنوان یک ویترین برای معرفی فعالیت‌های دانشجویان عمل کند و این مهم فوق العاده موثر است.

حبیبی با اشاره به مزایای Research Gate  و  Google Scholar، گفت: Research Gate  و Google Scholar برای یک پژوهشگر قوی ابزار و بستر مناسبی است که می‌تواند وی را به مسیری موفق هدایت کند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه از درخواست‌های دانشجویان برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی استقبال می‌کنیم، افزود: دانش‌افزایی و افزایش توانمندی دانشجویان دکتری در دستور کار ما قرار دارد.  

وی با بیان اینکه در دانشگاه محقق اردبیلی همانند اعضای هیات علمی پروفایل در اختیار دانشجویان دکتری نیز قرار می‌گیرد، گفت: این پروفایل برای همیشه به صورت الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت و سایر خدمات ویژه نیز برای دانشجویان در نظر گرفته خواهد شد.  

حبیبی در عین حال تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را جزو اولویت‌های دانشگاه محقق اردبیلی دانست.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از افزایش تخفیف در نظر گرفته شده برای آنالیزهای دانشجویان از ۵۰ به ۷۵ درصد خبر داد و تصریح کرد: آئین نامه تشویق مقالات، ثبت اختراع و کرسی‌های آزاد اندیشی که توسط دانشجویان دکتری انجام می‌شود نیز مورد تصویب قرار گرفته که آئین‌نامه‌های مربوطه در پروفایل دانشجویان قرار خواهد گرفت.

حبیبی اضافه کرد: علی رغم عدم افزایش تشویق مقالات اعضای هیات علمی در سال‌جاری، برای دانشجویان میزان حمایت از مقالات تا ۸۰۰ هزار تومان، ثبت اختراع تا دو میلیون تومان و کرسی های نظریه پردازی تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه پایان‌نامه‌های برتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در آذرماه سال‌جاری انتخاب و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت، گفت: عملیات احداث دو خوابگاه دانشجویی ویژه برادران با چهار هزار ۲۵۰ مترمربع و خواهران در سه هزار و ۲۰۰ مترمربع آبان ماه سال‌جاری آغاز خواهد شد و امید می‌رود طی دو سال آتی با بهره برداری از این دو خوابگاه، تنگناها مرتفع شود.  

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه برای افرادی که دارای ایده هستند، علاوه بر در اختیار قرار دادن فضا به صورت رایگان، وام‌های کم بهره در اختیار آنها قرار داده و از ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *