ارائه تسهیلات سربازی به اعضای فعال در شرکت‌های دانش بنیان و فناورمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ارائه تسهیلات سربازی به شرکت‌های دانش‌بنیان به دو صورت پروژه جایگزین خدمت در دستگاه‌های دفاعی و دولتی و همچنین امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان در حال اجرا است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محسن تفقدی اظهار کرد: براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تسهیل زیست بوم کسب و کارهای دانش بنیان،  برنامه‌هایی را در زمینه تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در قالب دو طرح اجرا می‌نماید.

وی با اشاره به وجود دو مسیر برای بهره‌مندی افراد برجسته و نخبه از تسهیلات خدمت سربازی، افزود: در نخستین محور افراد نخبه و مستعد در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب، خدمت سربازی خود را از طریق معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح و در قالب انجام پروژه‌ای تحقیقاتی برای یکی از صنایع دفاعی و کشوری می‌گذرانند.

تفقدی تصریح کرد: در طرح دوم نیز افراد مشمول واجد شرایط، به‌ جای گذراندن دوره سربازی صرفاً در مراکز دفاعی و دولتی، می‌توانند خدمت سربازی خود را به عنوان مامور( امریه) در یکی شرکت‌های دانش‌بنیان بگذرانند.

دکتر محسن تفقدی خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات و جزییات مربوط به این طرح در سامانه شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان به آدرس daneshbonyan.ir  قابل دسترسی است و متقاضیان می‌توانند اطلاعات کاملی را با مراجعه به این سامانه کسب کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: افراد متقاضی و واجد شرایط برای استفاده از این تسهیلات باید به سامانه سینا به آدرس sina.bmn.ir مراجعه و درخواست خود را ارسال نمایند که در صورت احراز شرایط و کسب امتیازات لازم، از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *