ارتباط صنعت و دانشگاه در کهگیلویه و بویراحمد ضعیف استرئیس دانشگاه یاسوج گفت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضعیف است.

به گزارش ایسنا؛ احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج، در نشست هماهنگی برگزاری هفته پژوهش در استان، افزود: پژوهش و ارتباط مراکز عالی با صنعت در استان از سطح پایین‌تری نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه کل قرادادهای بخش دانشگاه و صنعت طی سال گذشته ۶۰۰ میلیون تومان بوده است، اظهار کرد: این قرادادها طی سال جاری به ۱۷۰۰ میلیون تومان رسیده است.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: این موضوع در مجموع نشان از یک ضعف در تحقق ارتباط مطلوب صنعت و دانشگاه دارد و باید حداقل ۲۰ میلیارد تومان قرارداد تاکنون عملیاتی شده بود.

عریان از پیش رو بودن هفته پژوهش در استان خبر داد و تصریح کرد: امید است که همه روزها روز پژوهش باشد و تحقق برنامه‌های پژوهشی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌های هفته پژوهش در استان بر اساس مزیت‌ها و ویژگی‌های استان تهیه شده است.

رئیس دانشگاه یاسوج از برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش خبر داد و اضافه کرد: زنگ پژوهش، تورهای آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی، بازدید دانش آموزان از دانشگاه‌ها، دیدار با پیشکسوتان، مخترعان و کارآفرینان و جشنواره تجلیل و اختتامیه برای این هفته پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *