ارتباط میان وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف برنجنظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشان داد: که از کل کسانی که وضع اقتصادی خود را “بد” ارزیابی کرده‌اند، ۹۰.۶ درصد گفته‌اند هر روز یا چند بار در هفته برنج مصرف می‌کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که به منظور بررسی ارتباط میان وضعیت اقتصادی مردم با مصرف برنج در روزهای ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ماه ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، از کل کسانی که وضع اقتصادی خود را “بد” ارزیابی کرده‌اند، ۹۰.۶ درصد گفته‌اند هر روز یا چند بار در هفته برنج مصرف می‌کنند.

این میزان برای طبقه “متوسط” ۹۶.۷ درصد و برای طبقه‌ای که وضعیت اقتصادی خود را “خوب” ارزیابی کرده است، ۹۳.۸ درصد است.

۵۱.۱ درصد مردم در یک سال گذشته هر روز برنج مصرف کردند

در بخش دیگری از نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روزهای ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ماه ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شد، از پاسخگویان پرسیده شده است: «در خانواده شما در یک سال گذشته تا چه حد برنج مصرف شده است؟»

۵۱.۱ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک ساله گذشته هر روز برنج مصرف کرده‌اند. این در حالی است که ۴۳.۱ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته چند روز در هفته، ۴.۸ درصد پاسخگویان چند روز در ماه و ۰.۵۲.۶ درصد پاسخگویان چند بار در سال برنج مصرف کرده‌اند.

بر اساس اعلام مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، همچنین ۰.۳ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته اصلاً برنج مصرف نکرده‌اند. ۰.۳ درصد پاسخگویان نیز به این سوال پاسخ نداده‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *