ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه ایرانیانپژوهشگاه علوم ورزشی به منظور به دست آوردن شکل هندسی و مدل پا در جامعه ایرانیان برای کاهش آسیب‌دیدگی‌ها، به دنبال طراحی و اجرای کفش مناسب برای ورزشکاران است.

به گزارش ایسنا، به‌ منظور ایجاد فضای کارآفرینی در حوزه پژوهش، پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان یک مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم ورزشی در کشور و با داشتن یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های بیومکانیک ورزشی در نظر دارد طرح پژوهشی “ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه‌ی ایرانیان” را اجرا کند.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز رشته بیومکانیک ورزشی می‌توانند به ‌عنوان کمک محقق در این پروژه تحقیقاتی مشارکت کرده و از مزایای مادی و معنوی مشارکت در یک طرح کلان ملی بهره‌مند شوند.

هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی به دست آوردن شکل هندسی و مدل پای ایرانیان است. این اطلاعات می‌تواند در طراحی کفش‌ها و کفی‌ها برای مردم کشور ایران حایز اهمیت باشد تا فعالیت‌های روزمره و ورزشی سالم‌تر و راحت‌تری داشته باشند.

تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به‌عنوان یکی از ابزارهای اصلی هر رشته ورزشی مطرح است، برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است.

گزارش‌های انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که ۴۴ درصد مصدومیت‌ها و مشکلات ورزشکاران مربوط به نامناسب بودن کفش‌ها، ۱۷ درصد مربوط به کیفیت ضعیف کفش‌ها و ۱۱ درصد مربوط به قدیمی بودن کفش‌های مورد استفاده است.

افرادی که تمایل به همکاری در این طرح پژوهشی را دارند باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند.

۱- دانشجو یا فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته بیومکانیک از یکی از دانشگاه‌های ممتاز

۲- آشنایی کافی به سیستم‌های صفحه نیرو، فوت اسکن و نرم‌افزارImage 

۳- تسلط کافی به زبان انگلیسی

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *