استفاده از ظرفیت منطقه آزاد برای برقراری ارتباط تحقیقاتی با کشورهای همجوار


نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه ۲ کشور با حضور مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این نشست دکتر عبدالساده نیسی با اشاره به این نکته که منطقه ۲ ظرفیت خوبی دارد که باید از آن به‌طور کامل استفاده کرد، این ظرفیت‌ها را در منطقه تاثیرگذار دانست و خواستار آن شد که معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها از این پتانسیل در جهت کسب منابع و اعتبارات لازم بهره‌برداری کنند.

وی انعقاد قراردادهای مختلف در قالب طرح‌های پژوهشی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بر استفاده از ظرفیت منطقه آزاد و برقراری ارتباطات پژوهشی و تحقیقاتی با کشورهای هم‌جوار تاکید کرد.

در ادامه دکتر علیرضا خصالی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران نیز با اشاره به این‌که منطقه ۲ کشور متشکل از سه استان گیلان، گلستان و مازندران است، یادآور شد: این منطقه حدود ۱۰ درصد جمعیت ایران را دارد و بر این اساس می‌توان به بررسی شاخص‌های مختلف این منطقه و مقایسه آن با میانگین کشور پرداخت.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر، پتانسیل خوبی برای منطقه ۲ ایجاد می‌کند، بر لزوم بهره‌برداری از این ظرفیت با تکیه بر پتانسیل‌های علمی پژوهشی در منطقه تاکید کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران، انعقاد قراردادهایی با مناطق آزاد را یکی از راه‌های توسعه اهداف علمی و پژوهشی در منطقه دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک و با تحقق یک منطقه آزاد مدون در مازندران، این مهم نیز تحقق یابد.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در پایان این نشست، دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، از پروژه در حال احداث آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مازندران نیز بازدید کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *