اعتماد به محققان و پژوهشگران دانشگاهی تقویت شودایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان با تأکید بر کاربردی شدن تحقیقات و پژوهش‌ها، گفت: باید خودباوری و اعتماد به محققان و پژوهشگران دانشگاهی را تقویت کرد تا مشکلات و چالش‌های استان رفع شوند.

خسرو عزیزی در نشست شورای پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان که با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان در حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: همه تلاش گروه مدیریتی این دانشگاه در چند سال اخیر، آن بوده است که ارتباط بین دانشگاه با بخش‌های صنعت و اجرایی استان افزایش یابد.

وی افزود: در دانشگاه لرستان مرکز نوآوری و مرکز تحقیقات بلوط ایجاد شده است که برای تقویت ارتباط بین دانشگاه و جامعه و تقویت پژوهش‌های کاربردی بوده است؛ همچنین ایجاد پژوهشکده عسل در دانشگاه لرستان ازجمله اقداماتی است که در راستای تقویت ارتباط بین دانشگاه و بخش‌های اقتصادی و تولیدی استان لرستان صورت گرفته است.

عزیزی با بیان این‌که اجرای طرح تاپ، در راستای افزایش اعتمادسازی بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی با بخش‌های خصوصی و اجرایی است، اضافه کرد: در سطح استان لرستان، باید خودباوری و اعتماد به محققان و پژوهشگران دانشگاهی استان را تقویت کرد تا مشکلات و چالش‌های استان لرستان براساس استفاده از تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی، رفع شوند.

وی افزود: بخش فناوری و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، یک ظرفیت و بخش مهم در کشور و استان است که باید تلاش کنیم هرچه بیشتر نسبت به گذشته، تقویت شود؛ برندسازی و تجاری‌شدن ایده‌ها و خلاقیت‌ها ازجمله اهداف مهم باید در زمینه حمایت از پژوهشگران و محققان باشد.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: تحقیقات و پژوهش‌ها در زمینه‌های مختلف باید از نوع کاربردی و عملیاتی باشند و بتوانند مشکلی از مشکلات جامعه را رفع کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *