اعطای نشان نقره‌ای دانشگاه تهران به پروفسور “سید اسعد شیخ‌الاسلامی”نشان نقره‌ای دانشگاه تهران به پروفسور سید اسعد شیخ‌الاسلامی بنیان‌گذار رشته دانشگاهی فقه شافعی در دانشگاه تهران اهداء شد.

به گزارش  ایسنا، در آیین نکوداشت پروفسور سید اسعد شیخ الاسلامی، بنیان‌گذار رشته دانشگاهی فقه شافعی در دانشگاه تهران و واحد تحقیقات مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تهران و مؤسس آزمون تشخیص سطح علمی روحانیون اهل سنت که در دانشگاه کردستان برگزار شد، به پاس 60 سال خدمت علمی و فقهی پروفسور شیخ‌الاسلامی، نشان نقره‌ای دانشگاه تهران به وی اعطا شد.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و نماینده دانشگاه تهران در این مراسم، نشان نقره‌ای دانشگاه تهران را به همراه لوح سپاس به پروفسور سید اسعد شیخ‌الاسلامی تقدیم کرد. 

هم‌چنین در این مراسم جایزه سالانه علمی «پروفسور اسعد شیخ‌الاسلامی» برای فارغ التحصیلان برتر مقطع کارشناسی ارشد رشته فقه شافعی دانشگاه کردستان نیز رونمایی شد.

جایزه علمی پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی شامل یک عدد سکه بهار آزادی است که با هدف ایجاد انگیزه در میان دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های علوم انسانی و انجام کارهای پژوهشی با کیفیت در این حوزه سالانه به نویسنده بهترین پایان‌نامه کارشناسی ارشد در گروه الهیات و معارف اسلامی – فقه امام شافعی اهداء می‌شود.

گفتنی است دانشگاه کردستان و بنیاد نخبگان استان کردستان نیز خدمات علمی پروفسور سید اسعد شیخ‌الاسلامی را پاس داشته و از وی با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل کردند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *