اعطای گواهینامه سیستم مدیریت به آزمایشگاه پژوهشگاه اقیانوس‌شناسیآزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت را از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، با بررسی‌های انجام شده آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه شامل آزمایشگاه‌های شیمی، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه مطابق با الزامات استاندارد  ISO/IEC17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شد.

استاندارد ISO/IEC17025 ‎شامل کلیه الزاماتی است که آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون باید آنها را برآورده کنند تا بتوانند به اثبات برسانند که یک سیستم کیفیت ‏را به کار گرفته و از نظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم آوردن نتایج معتبر بر اساس استانداردهای ملی یا بین‌المللی ‌است.

تضمین کیفیت نتایج آزمون، برخورداری از پرسنل دارای صلاحیت فنی و آموزشی، متناسب بودن روش‌ها با ‏نیازمندی‌های مشتری و تسهیل در ارائه خدمات، برخورداری از اعتبار لازم در تبادل اطلاعات فنی و تجارب بین ‏آزمایشگاه‌های همکار و دارا بودن یک سیستم مدیریت، هماهنگی و انسجام آزمون مورد استفاده در آزمایشگاه از اهم دستاوردهای حاصل از اجرای این گواهینامه ‏به شمار می‌رود.‏

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *