اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای انجام فعالیت‌های علمی در مناطق سیل‌زدهمشارکت دانشگاه تهران در انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده به تصویب هیأت رئیسه این دانشگاه رسید.

به گزارش ایسنا، هیأت رئیسه دانشگاه تهران در جلسه اخیر این دانشگاه ضمن ابراز تأسف عمیق و اعلام همدردی با هموطنان سیل‌زده، آمادگی دانشگاه تهران را برای انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده اعلام کرد.

این موضوع پیش از دستور جلسه، از سوی دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران مطرح شد و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید.

بر اساس بند دوم مصوبات این جلسه، معاونت پژوهش‌وفناوری دانشگاه تهران موظف شد با مراکز و مراجع ذیربط نظیر بنیاد مسکن، ستاد بحران کشور و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مذاکرات و مکاتبات لازم را به عمل آورده، آمادگی دانشگاه را برای انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده اعلام کرده و ظرفیت‌های علمی و کارشناسی واحدهای گوناگون دانشگاه نظیر مؤسسه ژئوفیزیک، دانشکده محیط زیست، دانشکده جغرافیا، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، پردیس هنرهای زیبا، پردیس دانشکده‌های فنی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، پردیس ابوریحان، مرکز مشاوره و… دانشگاه را برای این مهم به کار گیرد.

بر اساس همین بند، معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران معادل دو روز از حقوق و مزایای اعضای هیأت رئیسه را کسر و برای کمک به سیل‌زدگان به حساب هلال احمر واریز خواهد کرد.

همچنین مقرر شد که معاونت اداری و مالی با کلیه اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه مکاتبات لازم را به عمل آورد تا در صورت تمایل بخشی از حقوق و مزایای خود را به این امر اختصاص دهند.

بر اساس اعلام دانشگاه تهران، تیم‌های تحقیقاتی، تسهیل‌گری و فنی‌مهندسی دانشگاه تهران از نخستین ماه‌های پس از زلزله سرپل ذهاب در مناطق زلزله‌زده مستقر شدند و ضمن انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و تسهیل‌گری، تا پایان بازسازی کامل در کنار مردم این منطقه باقی خواهند ماند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *