اعلام رتبه ایران در پژوهش دنیا و منطقه/آمادگی برای حمایت مالی از پروژه‌های دانشگاه علوم بهزیستیرئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت رتبه پژوهش ایران در جهان را ۱۴ و اول در منطقه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، حسین وطن پور در جشن فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که امروز به منظور تقدیر از فناوران این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز دانشگاه‌های ما در امر پژوهش خوش درخشیده‌اند، گفت: رتبه ۱۴ پژوهش در جهان و رتبه اول منطقه را داریم و همچنین تعداد دانشمندان یک درصد برتر ما بالغ بر ۴۷ نفر و تعداد مقالات دارای اچ ایندکس بالای ۱۵ ما حدود ۹۷۰ الی ۹۸۰ مقاله است و دنیا از پژوهش‌های ما استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه آمار ثبت اختراعات نیز در حال بالا رفتن است، تصریح کرد: خارجی‌ها از ثمره این پژوهش‌ها بیشتر از ما استفاده می‌کنند. در حوزه فناوری تلاش کردیم که این حوزه‌ها را به سمت رفع نیاز جهت‌دهی کنیم. 

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک فرصت طلایی برای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به وجود آمده؛ چرا که عمر مفید در حال افزایش است و نیاز جامعه به فناوری‌های توانبخشی بیشتر می‌شود؛ همچنین دانش توانبخشی از پیچیدگی زیادی برخوردار نیست و به راحتی می‌تواند در کنار رشته‌هایی همچون الکترونیک، مکانیک و غیره بنشیند و مشکل بزرگی را حل کرده و سبک زندگی افراد را تغییر دهد. 

وطن‌پور با بیان اینکه در آمایشی که در وزارت بهداشت انجام دادیم، این دانشگاه را برای بخش بهزیستی و توانبخشی انتخاب کردیم، گفت: پروژه‌های خوبی در این دانشگاه در دست اجراست. ۱۴ بهمن “روز فناوری” است؛ اگر هر سال چنین مراسمی را ادامه دهیم و شاهد رونمایی از طرح‌هایی باشیم که مراحل اولیه را پشت سر می‌گذارند، این موضوع نشانه احترام ما به فناوران است. 

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای حمایت مالی از پروژه‌های این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: سال آینده شاهد تعیین استانداردها و انجام کارآزمایی بالینی محصولات باشیم و بتوانیم آنها را وارد بازار کنیم. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *