افتتاح مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپینآیین افتتاح مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین با حضور جمعی از مسئولان و دانشگاهیان دانشگاه مازندران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه مازندران در ابتدای این مراسم، با اشاره به کار جهادی که برای به سرانجام رسیدن این پروژه در زمانی کوتاه در دانشگاه مازندران صورت گرفت و با بیان شرایط سخت و نفس‌گیری که به‌واسطه زیاده‌خواهی دشمنان بر مملکت اسلامی ما اعمال شده، همدلی و همراهی اقشار مختلف دانشگاهی را در این شرایط سخت، تحسین‌برانگیز عنوان کرد و خواستار برداشته‌شدن گام‌های جدی‌تر و موثرتری برای اعتلای دانشگاه مازندران شد.

دکتر کوروش نوذری با اشاره به تصویب چهار گروه پژوهشی ذیل پژوهشکده علوم شناختی، تصویب شیوه‌نامه حمایت از پژوهش‌های دانشجویی در دانشگاه مازندران و تصویب افزایش حمایت مالی از حضور در همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی و تصویب امتیازات ویژه برای جذب نخبگان در جلسه اخیر هیات امنای دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که شاهد هم‌دلی و هم‌گرایی جدی‌تری در دانشگاه مازندران برای رسیدن به اهداف و اندیشه‌ها و برنامه‌های بزرگ و استراتژیک باشیم.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران به‌ثمر رسیدن پروژه ایجاد مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین، گفت: قدردان همه کسانی هستم که در راه اعتلای این وطن، این نظام و در راه اعتلای دانشگاه بزرگ مازندران تلاش می‌کنند و تردیدی ندارم که آینده‌ی بسیار بهتری فرا روی این دانشگاه قرار دارد.

دکتر علیرضا خصالی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران نیز در این مراسم، نیاز مبرم این مرکز به کارهای تحقیقاتی را مهم‌ترین دلیل افتتاح آن عنوان کرد و گفت: تلاش داریم از وضعیت دانشگاه نسل یک به‌سمت دانشگاه نسل سه برویم. در این راستا، آماده‌سازی بستر با ما و حرکت به سمت دانشگاه برتر منطقه، توسط محققان و پژوهشگران دانشگاه.

دکتر اکبر حاجی‌زاده، مقدم معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران نیز به انعقاد قرارداد یک میلیاردی بستر اطلاعات دانشگاه اشاره کرد.

دکتر مریم آخوندیان، رییس مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین نیز در این مراسم، با بیان اهمیت دریای کاسپین در زمینه‌های حقوقی، اقتصادی، زیست‌محیطی، گردشگری و سیاسی، تاکید کرد: دانشگاه مازندران با توجه به دارا بودن موقعیت استراتژیک و مسئولیت خطیر در حوزه حفاظت از این منابع، می‌بایست فعالیت‌های مهمی را در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اعلام‌شده، به انجام برساند.

وی تاکید کرد: از تیرماه سال ۱۳۹۷ که مجوز تاسیس را گرفتیم در ساختمان اداری فاقد هرگونه تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت می‌کردیم ولی همکاران پژوهشگر ما نشان دادند که می‌شود با مشکلات مبارزه کرد. در همین یک‌سال و نیم گذشته با همان امکانات ناچیز، چندین طرح ملی و بین‌المللی را دریافت کردیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر آخوندیان خاطرنشان کرد: این مرکز پژوهشی متعلق به هیچ دانشکده یا گروه خاصی نیست و در همه زمینه‌ها هم قابلیت کار وجود داشته و تعریف شده است. چه در زمینه مهندسی و علوم پایه و چه در گروه‌های علوم انسانی، اقتصاد و علوم سیاسی.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *