افتتاح پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه ایلام و صندوق پژوهش و فناوری پارک استانپژوهشکده گیاهان دارویی و معطر دانشگاه ایلام امروز با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، در ادامه سفر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ایلام، پژوهشکده گیاهان دارویی و معطر دانشگاه ایلام افتتاح شد.

این پژوهشکده تکمیل چرخه ایده تا ثروت و بهره‌مندی از ظرفیت بومی استان ایلام در حوزه گیاهان دارویی را دنبال می‌کند.

دانشگاه ایلام حرکت دانشگاه در مسیر تکمیل چرخه تولید علم تا ثروت را در سه فاز مجزا کلید زده است که راه‌اندازی این پژوهشکده با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت، نخستین گام در این راستا به شمار می‌رود.

هموار شدن راه حمایت مالی از طرح‌های فناورانه استان ایلام

همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار ایلام، رئیس پارک علم و فناوری ایلام و دیگر مسؤولان استانی صندوق پژوهش و فناوری پارک علم و فناوری استان ایلام با هدف حمایت از طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری افتتاح شد.

ستاری در ادامه از مرکز نوآوری و واحدهای فناور مستقر در این پارک دیدن کرد و با فناوران و استارتاپی‌های مستقر در پارک به گفت‌وگو نشست.

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری، با برگزاری دوره‌های آموزشی، دوره‌های تخصصی و ارائه مشاوره‌های کسب و کار و همکاری با شتابدهنده ها زمینه را برای ورود ایده‌های نوآورانه به بازار کسب و کار فراهم کرده است.

بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی و ادای احترام به شهدای گمنام مدفون در گلزار شهدای این دانشگاه از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری در سفر به استان ایلام بود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *