افتتاح کافه کارآفرینی دانشگاه بیرجند / دانشجو را از پیله تنهایی و صرفاً درس خواندن بیرون آوریممعاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند با اشاره به راه‌اندازی کافه کارآفرینی این دانشگاه اظهار امیدواری کرد که این کافه به عنوان حلقه وصل بین دانشجویان، صنایع و مدیران استانی باشد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا نجفی، در مراسم افتتاح کافه کارآفرینی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: امیدواریم با افتتاح کافه کارآفرینی. در راستای ایجاد امید و نشاط در دل دانشجویان حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم تا تابستان آینده، مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه را تا دو هزار متر مربع گسترش دهیم، افزود: امیدواریم این مرکز حلقه وصل بین دانشجویان، صنایع و مدیران استانی باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند بیان کرد: لازم است مسئولان نیز در راستای رسیدن به اهداف دانشگاه کارآفرین به دانشگاه بیرجند کمک کنند.

ناصر ولی پور مطلق، مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه بیرجند نیز در این مراسم گفت: مهم‌ترین نکته برای ایجاد یک دانشگاه کارآفرین، فرهنگ‌سازی است و این موضوع تنها با ایجاد انگیزه و رغبت در افراد ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در کافه کارآفرینی، دانشجویان در فضایی صمیمی به ایده پردازی می‌اندیشند و در راستای ارتباط با صنعت حرکت می‌کنند، تصریح کرد: در کافه کارآفرینی سعی می‌کنیم افراد را از پیله تنهایی و صرفاً درس خواندن بیرون آوریم و در خلال برنامه‌های آن، خلأ فرهنگی ایجاد شده را پر کنیم و افراد را به سمت کارآفرینی سوق دهیم.

مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه بیرجند یادآور شد: پیش بینی می‌کنیم که مشابه این مرکز در خوابگاه‌ها و سایر پردیس‌های دانشگاه نیز ایجاد شود تا چنین فضایی برای تمامی دانشجویان فراهم شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *