امضای ۲۰ تفاهم‌نامه با مراکز علمی-پژوهشیرئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از امضای ۲۰ تفاهم‌نامه تحقیقاتی با مراکز علمی و پژوهشی کشور خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه‌ها به منظور ارتقای بهره‌وری و یافتن راهکارهای حل مشکلات به امضا رسیده است.

به گزارش ایسنا، علی اسحاقی با بیان اینکه توسعه داخلی و خارجی شبکه تحقیق و توسعه مؤسسه رازی از برنامه‌های در دست اقدام مؤسسه رازی است، گفت: در این راستا بیش از ۲۰ تفاهم نامه با مراکز علمی و پژوهشی در خارج از مؤسسه منعقد شده و دوره‌های دکترای تخصصی علمی پژوهشی در مؤسسه رازی نیز در قالب انعقاد تفاهم نامه با دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در رشته‌های ویروس شناسی، باکتری شناسی، بیوتکنولوژی دامپزشکی و ایمنی شناسی برگزار خواهد شد.

رئیس مؤسسه رازی به سهمیه این مؤسسه برای برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد ویروس شناسی و باکتری شناسی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: این افراد با سطح بسیار بالایی از کیفیت تحصیلی و آموزشی در مؤسسه رازی به تحصیلات خود ادامه می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه و سیاست مؤسسه رازی، سفارش محور بودن تحقیقات است، گفت: در سال‌های گذشته محققان بر اساس نظرات و تشخیص خود طرح‌های تحقیقاتی خود را ارائه می‌کردند اما در سال جاری با سفارشی شدن تحقیقات، طرح‌های کلان که هریک شامل پنج تا شش پروژه خواهند بود، تدوین و بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی را به صورت فعال در این طرح‌ها خواهیم داشت.

اسحاقی اضافه کرد: این موضوع کمک می‌کند تمام ظرفیت‌های اعضای هیئت به کار گرفته شود و در مسیر تحقیقات کاربردی سهم خود را ایفا کنند تا منابع مالی مؤسسه نیز به درستی و در جهت حل مشکلات مؤسسه و به تبع آن جامعه، به کار گرفته شود.

رئیس مؤسسه رازی هدف از پژوهش در این مجموعه را ارتقا بهره وری و فعالیت سازمانی، تحقیقات دامپزشکی، یافتن موانع و مشکلات موجود در ارتقا کمی و کیفی تولیدات مؤسسه و در نهایت حل این مشکلات عنوان کرد.

وی افزود: در مؤسسه رازی تلاش می‌شود مبنای تحقیقات، به صورت مسئله محور بوده و با شناخت مشکلات، راهکارهای حل آن را نیز بیابیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *