انتشار فراخوان نیازهای فناورانه شرکت ملی حفاری ایران در سال ۹۷معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از فراخوان نیازهای پژوهشی و فناورانه سال ۱۳۹۷ این شرکت در دو بخش پروژه‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی عبدالهی در این باره اظهار کرد: مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از توانمندی‌های علمی پژوهشی و اجرایی مراکز دانشگاهی در انجام تحقیقات مرتبط با صنعت حفاری و هم‌افزایی میان صنعت و دانشگاه با هدف رفع نیازهای ضروری شرکت، نیازهای خود را در دو قالب پروژه‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری فراخوان می‌کند.

وی در خصوص پروژه‌های پژوهشی توضیح داد: بر اساس نیازسنجی‌های به عمل آمده در سطح شرکت پس از بررسی‌های کارشناسی و تصویب شورای عالی پژوهش، فهرست پروژه‌های پژوهشی مورد نیاز شامل ۶ پروژه نهایی و بر روی سایت شرکت در بخش پژوهش و فناوری قرار گرفته است.

عبدالهی افزود: اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری از (۱۵ مهرماه) تا پایان وقت اداری (۱۵ آبان ماه) می‌توانند پیشنهادات خود را در قالب فرم پروپزال که بر روی سایت است، همراه با نامه رسمی از معاون پژوهشی دانشگاه یا رئیس پارک علم و فناوری مربوطه، به دفاتر هماهنگی این امور در دانشگاه‌ها یا اداره پژوهش و فناوری شرکت تحویل دهند.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در زمینه پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری اظهار کرد: در این ارتباط نیز در پی هماهنگی با معاونت‌های مدیرعامل، نیازسنجی و دریافت موضوعات کاربردی مختلف جهت طرح موارد قابل اجرا در سطح تحصیلات تکمیلی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نتیجه جمع‌بندی در این راستا، ۴۷ موضوع پایان‌نامه با حفظ اولویت‌های پژوهشی شرکت در رشته‌های مهندسی نفت (حوزه بالادستی)، فنی و مهندسی، زیست محیطی و پسماند و مدیریت مالی تعریف شد.

عبدالهی تصریح کرد: در این بخش محدودیت زمانی برای دریافت پیشنهادات تعیین نشده و اساتید و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در صورتی که موضوع مربوطه پیش از این توسط پژوهشگر دیگری نهایی نشده باشد، پس از تکمیل فرم مشخص شده پیشنهادی تحصیلات تکمیلی، فرم الف (قابل دریافت از طریق سایت شرکت ملی حفاری ایران در بخش پژوهش و فناوری) و ارسال کتبی آن همراه با نامه رسمی از دانشگاه به این مدیریت در فراخوان علمی پژوهشی شرکت کنند.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران افزود: این مدیریت در سال‌های گذشته، بیش از ۳۷۵ عنوان پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی را مورد حمایت قرار داد که منجر به تولید دانش در بخش‌های مختلف شرکت شد و به همین منظور در این فراخوان، با تعریف گردش کار جدید، تلاش در جهت‌دهی خروجی پایان‌نامه‌ها به سمت رفع نیازهای اولویت‌دار شرکت، هدف‌گذاری و مورد اهتمام واقع شده است.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در خصوص نحوه ارزیابی پروپوزال‌های دریافتی هر دو بخش اظهار کرد: ذکر عنوان یک پروژه یا پایان‌نامه در این فراخوان و یا ارائه پیشنهاد از سوی یک مجموعه علمی / دانشگاهی به هیچ وجه نشانه تعهد در انعقاد قرارداد نیست و موافقت نهایی با پروپوزال‌های ارائه شده منوط به اعلام نظر کمیته‌های تخصصی و پیروی از تمام ضوابط و دستورالعمل‌های اجرایی در سطح این شرکت و شرکت ملی نفت ایران است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *