انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ بین مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دانشگاه حکیم سبزواریتفاهم‌نامه همکاری‌ مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دانشگاه حکیم سبزواری در راستای گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی به امضاء رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر مولوی در آئین امضای این تفاهم‌نامه که در محل دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه همکاری با توجه به رسالت مهم دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی جهت رفع نیازهای علمی و فناوری کوتاه‌مدت و بلندمدت کشور منعقد شده است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک (کاربردی و نظری)، تبادل طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی، دعوت از اندیشمندان و شخصیت‌های علمی-فرهنگی دیگر کشورها، زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی، تصحیح و تحقیق نسخ خطی، چاپ و طبع کتاب‌ها و نشریات مشترک را از جمله محورهای همکاری دو طرف در این تفاهم‌نامه برشمرد.

وی افزود: حمایت از پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه‌های مرتبط با فعالیت‌ها و رسالت‌های کاری طرفین، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک برای مخاطبان عام (مدرسه‌های تابستانی یا زمستانی)، تبادل استاد، پژوهشگر و دانشجو، تربیت نیروی متخصص در قالب تعریف دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) در رشته‌های مورد نیاز به صورت آموزش‌های رسمی و آزاد از دیگر مفاد همکاری در این تفاهم‌نامه است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به گفته وی، برگزاری سمینارها، کنفرانس‌های مشترک و برگزاری کارگاه‌های دانش‌افزایی برای توسعه حرفه‌ای اعضای هیئت علمی و توانمندسازی مدیران، کارشناسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه و مؤسسه و استفاده از امکانات رفاهی و زیرساخت‌های یکدیگر برای برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و پنل‌های تخصصی، دیگر مفاد این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهند.

دکتر زکیایی، رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران نیز از سوی این مؤسسه به امضای این تفاهم‌نامه پرداخت.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *