اولین صندوق کلان غیردولتی در بورس راه‌اندازی می‌شودرئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که برای حمایت از فناوری‌های دانشگاه آزاد اولین صندوق کلان غیردولتی در بورس راه‌اندازی می‌شود، گفت: به دنبال تأسیس معاونت فناوری و نوآوری و مجموعه فعالی برای به ثمر نشاندن ایده‌های پژوهشی هستیم.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی طهرانچی امروز در مراسم رونمایی از طرح پایش که در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد صورت گرفت، در جمع خبرنگاران با اشاره به صندوق علم و فناوری دانشگاه آزاد در بورس گفت: اولین صندوق کلان غیردولتی در بورس راه‌اندازی می‌شود و اکنون در راه تخصیص بودجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه نتایج پژوهش‌ها باید تجاری‌سازی شوند، گفت: به کمک شتاب‌دهنده‌ها به دنبال این هستیم که پژوهش‌های نوآورانه به محصولات تجاری تبدیل شوند.

رئیس دانشگاه آزاد درباره آخرین وضعیت داوطلبان علوم پزشکی این دانشگاه اظهار کرد: داوطلبان علوم پزشکی این دانشگاه تعیین تکلیف شده‌اند و تنها 10 درصدی که خود نپذیرفتند، وارد رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد نشدند.

طهرانچی در پاسخ به این سؤال که موضع دانشگاه آزاد در برابر استاد “در آستانه اخراج واحد تهران مرکز چه خواهد بود”، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: این موضوع روال خود را طی خواهد کرد.

وی همچنین درباره تکمیل ظرفیت این دانشگاه خاطرنشان کرد: امسال تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از 50 هزار نفر کمتر بوده است و با همکاری که میان دفتر گسترش آموزش عالی انجام گرفته، تکمیل ظرفیت امسال تصویب شده؛ اما هنوز به ما ابلاغ نشده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *