ایستادگی ایران در برابر حصار خارجی باعث توقف رژیم صهیونیستی شده استایسنا/خراسان رضوی وزیر ورزش و جوانان دولت لبنان گفت: از ایران و جمهوری اسلامی ایران به جهت ایستادگی در برابر حصار خارجی تشکر می‌کنیم زیرا سبب توقف رژیم صهیونیستی شده است.

محمد فنیش، امروز سوم دی ماه در چهارمین مجمع دانشگاه‌های ایران و جهان عرب با موضوع «آینده پژوهی جایگاه دانشگاه‌های ایران و جهان عرب در توسعه جهان اسلام» که در دانشکده ادبیات دانشگاه  فردوسی مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: وحدت میان کشور ایران و عراق و اشتراک فرهنگی موجود در این دو کشور، قائم بر مشارکت همه کشورهای عربی است.

وی افزود:  مشکلات فرهنگی کشور ایران، سایه افکندن فقر بر این کشور و افزایش تعصبات به صورت عمیق‌تر در کشورهای عربی وجود دارد و اکثر کشورهای عربی با آن مواجه هستند و هیچکس برای تداخل واکنشی نشان نمی‌دهد. این موضع رژیم صهیونیستی را در منطقه ما و فسادهای اداری که در بیشتر کشورها رایج است را تقویت می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان لبنان، بیان کرد: کشور ایران با وجود اینکه در تحریم‌ها قرار دارد، توانسته به علوم و تکنولوژی دسترسی پیدا کند و به مبارزه با فقر بپردازد. در زمینه دیپلماسی علمی مشکلاتی در کشور وجود دارد، اما باید روابط برقرار شود. برنامه‌ریزی آموزشی بر اساس اهداف از جمله مسؤولیت‌هایی است که بر عهده ما قرار گرفته است . برای پیشرفت در این زمینه باید خود را  تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: ما مقابل کشورهایی که با ما دشمنی می‌کنند ایستادگی می‌کنیم و با برقراری ارتباط با یکدیگر به سوی افق‌های روشن هدایت می‌شویم و همچنین تا حد امکان به پیشرفتی دست خواهیم یافت تا به واسطه آن بتوانیم برابر دشمن ایستادگی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان لبنان، گفت: از ایران و جمهوری اسلامی ایران به جهت ایستادگی در برابر حصار خارجی تشکر می‌کنیم زیرا سبب توقف رژیم صهیونیستی شده است. ما با فارغ‌التحصیلان خود می‌توانیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم و روابط محکمی که میان ایران و کشورهای عربی وجود دارد را گسترش می‌دهیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *