بانک پایان‌نامه‌ در پایگاه اطلاعات دریایی ایران راه‌اندازی شدستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با هدف ارتقای سطح علمی دانشجویان با شرایط کاری و صنعتی کشور، اقدام به راه‌اندازی بانک پایان‌نامه‌های دریایی در پایگاه اطلاعات دریایی ایران کرده است. 

به گزارش ایسنا، توسعه دانش و فناوری در کشور مستلزم تربیت نیروهای متخصص و آشنا به شرایط صنعتی کشور است. ازاین‌رو ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی با هدف ارتقای سطح علمی دانشجویان با شرایط کاری و صنعتی کشور در نظر دارد دسترسی آسان به داده‌های دریایی علمی، آموزشی و  تخصصی را با همکاری نهادهای دریایی برنامه‎ریزی اجرا کند.

بهنام رضایی آسیابر، دبیر گروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح علمی و دسترسی آسان به داده‌های دریایی علمی، گفت: پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine.ir) برای اولین بار در کشور دست به احداث بخشی مجزا در زمینه دسترسی به پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام‌شده در رشته‌های حوزه دریا زده است.

رضایی گفت: در این بخش پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام‌شده در تمام دانشگاه‌هایی که در آن‌ها رشته‌های مهندسی حوزه صنایع دریایی تدریس می‌شود، قرار گرفته است تا در جهت احقاق هدف خود که تأسیس بانک اطلاعاتی در زمینه پژوهش‌های دریا است، گام بلندی برداشته باشد.

دبیر گروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با اشاره به بخش مختلف تشکیل‌شده در این بانک بیان کرد: در کنار این بخش، سایت‌های دیگر تشکیل‌شده در این پایگاه همچون پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات و تجهیزات دریایی، پایگاه اطلاع‌رسانی مشاغل و فناوری‌های دریایی، تالار گفتمان دریایی و پایگاه اطلاعات شرکت‌ها، حمایت‌ها و مناقصات حوزه دریا، همچنین پایگاه داده‌های دریایی و بانک‌های اطلاعاتی راه‌اندازی شده‌اند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده این بخش به آدرس www.imarine.ir/thesis-database مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *