بررسی محورهای توسعه همکاری آموزشی، پژوهشی تهران و توکیودکترحسین سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و مرتضی رحمانی موحد سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن محور های توسعه همکاری های آموزشی ، پژوهشی و فناوری تهران و توکیو را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، دکترحسین سالار آملی با اعلام محورهای توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری ایران و ژاپن خواستار پیگیری سفیر ایران در ژاپن برای اجرایی شدن این محورها شد.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل در این دیدار، جذب وام به صورتین از آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) به منظور خریدتجهیزات آزمایشگاهی برای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی را از نکات مهم برای افزایش تبادلات علمی ایران و ژاپن نام برد و بر انجام اقدامات مربوط به شرکت مؤثر ایران در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری در اجتماع (STS)، که اکتبر ۲۰۱۸ در ژاپن برگزار می‌شود تاکید کرد.

دکتر سالار آملی با تاکید بر فراهم کردن زمینه‌های اجرایی شدن اسناد همکاری فیمابین دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایران و ژاپن گفت: دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مرکز رصد و پیگیری همکاری‌های فیمابین ایران و ژاپن انتخاب شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سعیدی مدیر دفتر بین الملل دانشگاه تربیت مدرس و تعدادی از کارشناسان وزارت امور خارجه و مرکز همکاری‌های علمی بین المللی در این دیدار حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *