بررسی مطالبات دستگاه‌های مرتبط با کمیسیون آموزش از بودجه سال آیندهیک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز(یکشنبه) کمیسیون متبوع خود، گفت: در جلسه امروز یک بررسی بر وضعیت بودجه سال‌جاری داشتیم و مطالبات دستگاه‌های مرتبط با کمیسیون آموزش را از بودجه سال آینده مورد بررسی قرار دادیم.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: محور جلسه امروز عمدتا درخصوص بودجه کشور بود. در جلسه امروز یک بررسی بر وضعیت بودجه سال‌جاری داشتیم و بررسی کردیم که چند درصد موارد بودجه سال‌جاری محقق شده است و چند درصد انحراف داشته است.

وی افزود: ما مطالبات دستگاه‌های مرتبط با کمیسیون آموزش را از بودجه سال آینده مورد بررسی قرار دادیم. ما نیازهای دستگاه‌های مرتبط مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، سازمان فنی‌وحرفه‌ای، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فرهنگیان و وزارت بهداشت را در مبحث تجهیزات، آزمایشگاه، منابع انسانی و افزایش حقوق با توجه به افزایش تورم، مورد توجه قرار دادیم که ببینیم بر اساس این موارد چه مباحثی باید در بودجه سال بعد پیش‌بینی شود تا برای مثال کارمندان در بحث حقوق تحت فشار نباشند.

سلیمی بیان کرد: همچنین بررسی کردیم آیا بودجه پژوهشی واقعا به‌جا هزینه شده است یا خیر؟ کلیه معاونین وزرای دستگاه‌های مربوطه در این جلسه حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *