برگزاری جشنواره هنری هفته پژوهش‌وفناوری از سوی دبیرخانه شورای عتفهمزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری، جشنواره هنری هفته پژوهش‌وفناوری با موضوع “فرصت‌ها و چالش‌های ملی” از سوی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، از سوی دبیرخانه شورای عالی عتف، جشنواره هنری هفته پژوهش با هدف روشنگری بازیگرا0ن عرصه علم، پژوهش و نوآوری و پیوند مردم با حوزه‌های تخصصی و در راستای گشودن افقی پرامید و رهیافت‌های موثر در زمینه  «فرصت‌ها و چالش‌های ملی»  برگزار می‌شود.

این جشنواره در محورهای “مدیریت آب و خاک”، “حمل‌ونقل و آلودگی محیط زیست”، “سلامت و درمان”، “فرهنگ و سرمایه اجتماعی” و “فضای مجازی” برگزار خواهد شد و پژوهشگران و دانشجویان و دانشآموزان می‌توانند آثار هنری خود را ارسال کنند.

رشتههای هنری این جشنواره شامل “کاریکاتور”، “عکاسی”، “نقاشی”، “فیلم کوتاه مستند (حداکثر 60 ثانیه) و “انیمیشن (حداکثر 60 ثانیه)” انتخاب شد و آثار تهیهشده با موبایل نیز با رعایت شرایطی قابل قبول است.

تعداد آثار ارسالی در رشته کاریکاتور و رشته عکاسی حداکثر 3 اثر و حجم هر اثر حداقل 3 مگابایت و حداکثر 5 مگابایت در فرمت JPG است. تعداد آثار در رشته نقاشی نیز 5 اثر و در اندازه A3 (4961 در 3508 پیکسل) اعلام شده است.

در رشته فیلم کوتاه مستند نیز هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 3 اثر ارسال کند. تمامی آثار ارسالی در این بخش باید با کادر افقی و نسبت تصویرهای 9×16 و یا 3×4 و در ابعاد حداقل 720 ×1280 فیلمبرداری شده باشند. فرمت‌های قابل پذیرش شامل موارد عمومی و استاندارد از قبیل MPEGH.264 – AVIMP4 –  MOV و MXF  است.

هر شرکت‌کننده در رشته انیمیشن می‌تواند 3 اثر در فرمت‌های عمومی و استاندارد از قبیل MPEGH.264 – AVIMP4 –  MOV و MXF ارسال کند.

بر اساس این فراخوان تمام شرکت‌کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت‌ام و آثار خود را ارسال کنند و حضور شرکت‌کنندگان در بیش از یک رشته بلامانع است، اما برای شرکت در هر رشته، فرایند ثبت نام باید به طور جداگانه انجام شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 30 آبان ماه امسال نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

به آثار برتر در بخش دانشآموزان در هر رشته به نفر اول 3 میلیون تومان، نفر دوم 2 میلیون تومان و نفر سوم یک میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و در بخش دانشجویان و پژوهشگران به نفر اول 4 میلیون تومان، نفر دوم 3 میلیون تومان و نفر سوم 2 میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اعطا می‌شود.

نمایشگاهی از آثار منتخب  در محل برگزاری نمایشگاه هفته ملی پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد و از برندگان طی مراسمی تقدیر به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *