برگزاری دوره آموزش بین‌المللی علوم اعصاب در دانشگاه تربیت مدرس/آخرین مهلت ثبت‌نامدوره آموزش علوم اعصاب IBRO (سازمان جهانی تحقیقات مغز) از تاریخ 4 تا 12 مهرماه در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه برگزار می‌شود و ثبت نام در این دوره آموزشی تا دهم شهریورماه جاری ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین عزیزی، عضو هیأت علمی گروه فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس ضمن اعلام این خبر، تصریح کرد: دوره آموزش علوم اعصاب ایبرو طی 9 روز با حضور اساتید برجسته‌ای از کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان در قالب 35 سخنرانی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این دوره ضمن آموزش علوم اعصاب از سطح پایه تا پیشرفته به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان پسادکتری و استادیاران جوان حوزه‌های مختلف و مرتبط با علوم اعصاب از بیولوژی تا فنی و مهندسی، اطلاعاتی نیز در مورد فرصت‌های تحقیقاتی و دوره‌های پسادکتری در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود. برگزاری این دوره زمینه ایجاد همکاری‌های علمی و کارهای تحقیقاتی مشترک (پایان‌نام‌های مشترک) با اساتید سرشناس حوزه نوروساینس در دنیا را نیز مهیا می‌کند.

عزیزی تصریح کرد: دوره آموزش علوم اعصاب ایبرو که برای دومین بار در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود، جزئی از برنامه درسی تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری گروه فیزیولوژی دانشگاه محسوب می‌شود و دانشجویان موظف به شرکت در آن هستند.

عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: دوره آموزش علوم اعصاب ایبرو از دوره‌های رسمی سازمان جهانی تحقیقات مغز –IBRO است که با حمایت این سازمان در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. این سازمان حدود 10 نوع برنامه حمایتی مختلف در زمینه علوم اعصاب دارد. دانشجویان و محققان علاقه‌مند حوزه علوم اعصاب در ایران تا کنون بارها از این حمایت‌ها استفاده کرده‌اند. برخی از حمایت‌ها در زمینه برگزاری دوره در داخل کشور و برخی مربوط به شرکت در دوره‌های خارج از کشور است. این سازمان زیربخش‌های مختلفی دارد. کشور ایران در بخش آسیا و اقیانوسیه این سازمان قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر عزیزی در پایان گفت: گروه فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس که از سطح دانش بسیار بالایی در زمینه نوروساینس برخوردار است و تعاملات خوبی با دانشمندان حوزه نوروساینس و آزمایشگاه‌های برجسته کشورهای دیگر دارد، برگزاری موفقیت آمیز این دوره را در بهمن 1380 (سال 2002 میلادی) تجربه کرده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *