برگزاری کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیاتیازدهمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات باحضور اساتید برجسته داخلی و خارجی، امروز(چهارشنبه) به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا پرفسور کیوان امینی عضو هیات علمی دانشگاه رازی و رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه رازی ر این کنفرانس، با بیان اینکه تحقیق درعملیات رشته‌ای فراگیر و دارای کاربرد در اکثر رشته‌های علمی است، اظهار کرد: ریاضی، صنایع، مهندسی، آمار، اقتصاد ومدیریت از جمله رشته‌های مرتبط با این رشته هستند.

وی ادامه داد: تحقیق در عملیات در واقع علم روز دنیا جهت حرکت به سمت یک زندگی بهتر، توسعه یافتگی بیشتر و استفاده بهینه از منابع محدود و مدیریت بهینه درمنابع موجود است.

دبیر یازدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات با اشاره به راه اندازی رشته تحقیق در عملیات از زمان جنگ جهانی دوم، افزود: پس از جنگ جهانی دوم این رشته مورد استفاده کشورهای توسعه یافته قرار گرفت که به پیشرفت آنان منجر شد، اما در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران توجه به این رشته کمرنگ بوده است.

وی با بیان اینکه انجمن ایرانی تحقیق در عملیات در پی شناسایی و بکارگیری بیشتر این رشته در ایران است، گفت: این انجمن در این راستا کنفرانس‌ها و برنامه‌های مختلفی را به منظور شناسایی و تبادل علمی بین محققان کشور در این رشته فراهم می‌کند.

امینی با اشاره به ارسال 350 مقاله تخصصی در 15 محور به دبیرخانه یازدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق درعملیات، عنوان کرد: پس از اتمام داوری تعداد 10 مقاله برای ارائه سخنرانی و 69 مقاله برای پوستر برگزیده شدند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *