بیمارستان‌های لقمان و امام حسین در بین ۱۰ مرکز برتر تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی


نتایج ارزشیابی مراکز توسعه تحقیقات بالینی بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد و بر اساس این رتبه بندی واحدهای توسعه تحقیقات بالینی بیمارستان‌های لقمان حکیم و امام حسین (وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) در بین ۱۰ مرکز برتر دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ یک قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، در سال ۱۳۸۷ آئین نامه‌ای توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب و ابلاغ شد که بر اساس آن واحدهای توسعه تحقیقات بالینی و شوراهای پژوهشی بیمارستان‌ها با هدف ترغیب و توانمند سازی اعضا هیأت علمی و فراهم‌سازی تسهیلات جهت انجام پژوهش در بیمارستان‌های آموزشی تشکیل شوند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با درک اهمیت این موضوع اقدام به راه اندازی مراکز توسعه تحقیقات بالینی در تمامی بیمارستان‌های آموزشی خود کرد و در حال حاضر با داشتن بیش از ۱۲ مرکز در بیمارستان‌های تابعه از دانشگاه‌های پیشرو در این عرصه است.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ارزشیابی فعالیت‌های واحدهای توسعه تحقیقات بالینی هر ساله بر اساس شاخص‌های ارزیابی در حوزه‌های ظرفیت سازی و برون داده‌های پژوهشی صورت می‌گیرد و رتبه بندی اخیر که بر اساس بروندادهای سال ۱۳۹۶ این مراکز است، به تازگی منتشر شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *