بی‌برنامگی و سردرگمی در حوزه پژوهشمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب با انتقاد از بی‌برنامگی و سردرگمی در حوزه پژوهش، عدم کارایی مناسب این بخش را معضل مهم آموزش عالی دانست.

به گزارش ایسنا، بیژن رنجبر با اشاره به اجرای پایلوت “طرح پایش” یا سامانه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی طی سال گذشته و اعلام اینکه واحد تهران جنوب به نوعی این طرح را جلو برده است، گفت: شناسایی نظام موضوعات و مسائل دارای اولویت‌ در حوزه‌های علم وفناوری و ارائه سیاست‌ها و راهبردهای متناسب با آن از ضرورت‌های مهم دانشگاه بوده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب این دانشگاه را پیشرو در اجرای طرح پایش معرفی کرد و گفت: این طرح انقلاب عظیم در آموزش عالی را رقم خواهد زد.

وی این مهم را مستلزم ایجاد بستر شبکه‌ای در سطح ملی دانست و توضیح داد: این بستر متشکل از نخبگان حوزه‌های مختلف علم و فناوری و الگوهای هماهنگ با اسناد بالادستی جامعه ایرانی اسلامی است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن انتقاد از بی‌برنامگی و سردرگمی در حوزه پژوهش، عدم کارایی مناسب این بخش را معضل مهم آموزش عالی دانست و افزود: راه برون‌رفت از این وضعیت، اطلاع از داشته‌ها و نداشته‌ها و اجرای برنامه شبکه‌ای است که در این راستا طرح پایش می‌تواند انقلابی عظیم در آموزش عالی به شمار رود.

رنجبر در پایان برخی اهداف طرح پایش را توسعه برنامه‌محور و هم‌افزای پژوهش دانشگاه، تبدیل دانشگاه به سازمان پژوهشی، هدفمند کردن آموزش و راه‌اندازی رشته‌های جدید عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *