تاثیر دیابت و دخانیات بر ایمپلنت دندان/ پیشنهاد پرداخت بیمه‌ برای ایمپلنتقائم مقام مرکز تحقیقات ایمپلنت‌های دندانی با اشاره به اینکه ایمپلنت، یک درمان فانتزی و لوکس محسوب نمی‌شود، ‌ گفت: استعمال دخانیات و برخی از بیماری‌ها همچون دیابت و پوکی استخوان ضریب موفقیت انجام ایمپلنت را کاهش می‌دهند.

به گزارش ایسنا، سید محمد رضوی در “همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی” اظهار کرد: موضوع ایمپلنت بسیار گسترده است اما به طور کلی می‌توان گفت که ایمپلنت‌های دندانی نواقص و بی دندانی‌های زیادی را می‌تواند برطرف کند.

وی افزود: انجام ایمپلنت می‌تواند برای تمامی رده‌های سنی انجام شود و محدودیت سنی در این زمینه مگر اینکه فرد شرایط خاصی داشته باشد، وجود ندارد. همچنین ایمپلنت انواع نواقص فکی و بی‌دندانی‌ها را ترمیم و درمان می‌کند.

قائم مقام مرکز تحقیقات ایمپلنت‌های دندانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیماران دچار پوکی استخوان، دیابت و افرادی که استعمال زیاد دخانیات دارند انجام ایمپلنت در آنها در درازمدت با موفقیت همراه نیست و اگر این بیماری و مشکلات کنترل شود درمان نیز با موفقیت بیشتری همراه خواهد شد.

رضوی در مورد ماندگاری ایمپلنت گفت: آمار دقیق از افرادی که دارای ایمپلنت هستند نداریم ولی در مورد ایمپلنت باید توجه کرد اصولی قبل و بعد از ایمپلنت باید رعایت شود تا درصد موفقیت افزایش یابد.

وی گفت: استعمال دخانیات و برخی از بیماری‌ها همچون دیابت و پوکی استخوان موفقیت انجام ایمپلنت را کاهش داده ولی اگر این شرایط نباشد یا رفع شود فرد تا سال‌ها می‌تواند ایمپلنت را در دهان داشته باشد به طوری که امروزه بیماران زیادی داریم که بیش از دو دهه است که درمان ایمپلنت را انجام داده و هنوز با موفقیت در دهان آنها دندان جایگزین وجود دارد.

معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید براینکه ایمپلنت امروزه یک درمان لوکس و فانتزی محسوب نمی‌شود، گفت: همه اقشار و رده‌های سنی می‌توانند از ایمپلنت بهرمند شوند، به طور کلی هر فردی که در تصادفات یا به دلیل بیماری دندان خود را از دست دهد می‌توان با ایمپلنت جایگزین مناسبی برای او ایجاد کرد و در واقع این افراد گزینه مناسبی برای ایمپلنت هستند.

به نقل از روابط عمومی چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی، دبیر اجرایی این همایش همچنین خاطرنشان کرد: ایمپلنت هزینه بالایی داشته و در صورتی که این موضوع تحت پوشش برخی از بیمه‌ها و سازمان های بیمه گر قرار گیرد کمک بزرگی برای کمک به بیماران بوده که نیاز به ایمپلنت دارند و نباید به هیچ عنوان نگاه فانتزی به این نوع درمان داشت.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *