تاکید بر گزیده گویی و ایجاز/ تلاش برای حضور دانشجویان در مسابقات بین‌المللی دفاع سه دقیقه‌ای


رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با تاکید بر رعایت گزیده‌گویی و ایجاز در مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه گفت: امیدوار هستم یاد بگیریم بیان خودمان را در فرصتی کوتاه و در عین حال قابل فهم ارائه کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید هاشمی صبح امروز (چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت) در مرحله نهایی سومین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه پایان نامه‌های دانشجویی که در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، ضمن تبریک روز معلم و گرامی داشت روز ملی خیلج فارس خاطر نشان کرد: گزیده گویی و ایجاز نقطه اصلی مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی است و امیدواریم در این مسابقات یاد بگیریم که بتوانیم بیان خود را در فرصتی کوتاه و در عین حال قابل فهم با دیگران به اشتراک بگذاریم.

اهم اهداف برگزاری مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه

عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز در این مراسم حضور یافت و گفت: فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی از آغاز تاکنون ارتباط وسیع و هدفمندی با حوزه‌های آموزشی و پژوهشی داشته و بر این اساس سازمان‌های مختلف فرهنگی جهاد دانشگاهی فعالیت‌های متنوعی را در راستای تعامل بین بخشی و بر اساس نیازهای جامعه دانشگاهی در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس نظر بسیاری از جامعه شناسان و صاحب نظران یکی از مشکلات اصلی نظام آموزشی ایران کم توجهی به ضرورت پژوهش و پرورش استعدادهای نقادانه و تفکر نقدی است، اظهار کرد: تفکر نقادانه اصلی‌ترین مبنای توسعه و رشد در جوامع پیشرفته به حساب می‌آید.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ادامه داد: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در کنار طرح‌های فرهنگی پژوهش محور مبتنی بر رفع کاستی‌ها، نسبت به تعریف فعالیت‌های نو و کارآمد نیز اقدام کرده است.

علیزاده افزود: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی پس از برگزاری ۱۷ دوره جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی نسبت به برگزاری سومین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی اقدام کرده که این مسابقات خود پیشینه خلاقانه دارد؛ امروز پیش از ۲۰۰ دانشگاه در سراسر کشور مسابقات فوق را برگزار می‌کند و این موضوع تلاشی برای توسعه مهارت‌های ارتباطی دانشجویان در انتقال مضمون مهمترین دستاورد علمی دوران تحصیلی ایشان به زبان ساده است.

وی در پایان اهم اهداف مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی را افزایش توان ارتباطی دانشجویان رشته‌های مختلف در بیان آرا و دیدگاه‌های خود، زمینه سازی در جهت تدوین پایان نامه‌های تجاری و مبتنی بر نیاز و ایجاد زمینه برای حضور دانشجویان برتر در مسابقات بین المللی دفاع سه دقیقه‌ای اعلام کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *