تاکید دانشگاه علم و صنعت بر اجرای پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با شناخت کامل از صنعترئیس دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر برنامه‌های این دانشگاه برای هدایت پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری به سمت رفع چالش‌های بخش صنعت گفت: بر این اساس ما به دانشکده‌ها اعلام کردیم که پروژه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی با شناخت کامل از وضعیت بخش صنعت باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر جبار علی ذاکر در مراسم بزرگداشت دستاوردهای دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه دانشکده‌های مهندسی فناوری‌های نوین و مهندسی پیشرفته جزو دانشکده‌های نوپای دانشگاه علم و صنعت هستند، افزود: علی رغم اینکه این دو دانشکده نوپا هستند، ولی گام‌های خوبی برای ورود به فناوری‌های نوظهور برداشته‌اند.

وی با اشاره به دستاوردهای علمی این دانشکده‌ها در حوزه فناوری‌های نوین خاطرنشان کرد: امیدواریم این دانشکده‌ها بتوانند بر اساس برنامه‌های راهبردی علاوه بر فعالیت‌های علمی و فناوری خود پیشنهادهای جدیدی برای توسعه فناوری‌های جدید در این دانشگاه ارائه دهند.

ذاکری اضافه کرد: علی رغم آنکه اعضای هیأت علمی دانشکده فناوری‌های نوین جوان هستند، به دلیل تعهدی که به نظام و دانشگاه دارند سعی می‌کنند تا فعالیت‌های خود را بر اساس چالش‌های موجود در کشور هدایت کنند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت اجرای پایان‌نامه‌ها با محوریت رفع چالش‌های صنعت را از برنامه‌های مهم دانشکده فناوری‌های نوین این دانشگاه نام برد و یادآور شد: این دانشکده علی رغم آنکه تنها در دوره کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کند، ولی با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت داده گام‌های مؤثری در رفع چالش‌های بخش صنعتی برداشته است.

ذاکری در عین حال با بیان اینکه جهت‌گیری دانشگاه نیز به سمت حل چالش‌های بخش صنعت است، اظهار کرد: بر این اساس ما به دانشکده‌ها اعلام کردیم تا پروژه‌های کارشناسی ارشد و دکتری با شناخت کامل از صنعت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در این دانشگاه علاوه بر پروژه‌های صنعتی ۳۰ درصد پایان‌نامه‌ها به سمت مطالعات بنیادی هدایت می‌شوند، خاطرنشان کرد: دانشگاه در جهت تبدیل دانشگاه نسل اول به نسل سوم برنامه‌ریزی‌هایی داشته است و دانشکده فناوری‌های نوین این دانشگاه توانسته است با گام‌هایی که برداشته به دانشگاه‌های نسل سوم برسد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *