تحقیقات و فناوری سنگ بنا و نیروی انسانی اصلی ترین سرمایه هر سازمان است


رییس مرکز توسعه تحقیقات و فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تحقیقات و فناوری پایه اصلی و نیروی انسانی اصلی‌ترین سرمایه هر سازمان است و نیرویی محرک برای برنامه‌های مختلف از جمله حوزه تحقیقات بشمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر عبادی فر در نشست هم اندیشی که در سالن همایش‌های حکیم با حضور رییس، معاونان و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: اعضای جوان، علاقه مند و با انگیزه هیات علمی به صورت هدفمند و مدیریت مدار باید در راستای ارتقا و توسعه فعالیت های پژوهشی بدرخشند.

وی با اظهار رضایت از توسعه زیر ساخت های پژوهشی دانشکده ادامه داد: توسعه این زیرساخت ها همچون ساخت آزمایشگاه جامع، مرکز تحقیقات کوهورت سالمندی و ‌مرکز مطالعات بیماری های غیرواگیر بسیار قابل تقدیر است.

عبادی در ادامه به بیان شاخص‌های مختلف علمی و پژوهشی دانشکده پرداخت و یادآور شد: کسب رتبه ۳۶ در رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به تناسب تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده رتبه خوبی است.

در این سفر دکتر اصغر عبادی فر، رییس مرکز توسعه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر رضا نجفی پور مشاور اجرایی معاون تحقیقات و فناوری از زیرساخت های پژوهشی همچون آزمایشگاه جامع تحقیقاتی (مشتمل بر ۶ آزمایشگاه بیوشیمی-هماتولوژی، صنایع غذایی، آزمایشگاه سلولی و مولکولی، میکروب شناسی، کشت سلولی و آنالیز دستگاهی)، مرکز مطالعات کوهورت سالمندی، مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر و مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین شمس شرق بازدید کردند.

بنا بر اعلام وبدا، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشکده با هزینه بالغ بر ۴ میلیارد ریال، طی پنج ماه کار مداوم در راستای استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات موجود در حوزه تحقیقات و فناوری راه اندازی شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *