تحقیقات و فناوری نیازمند اصلاحات ساختاری استمعاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه اهداف تحقیقات و فناوری نیازمند اصلاحات ساختاری است، گفت: در حوزه تحقیقات و فناوری باید اصلاح ساختار نیروی انسانی در راستای ارتقای فرآیندهای فناوری مرتبط با داروها و مواد بیولوژیک، صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم قادری امروز یکشنبه (۱۶ دی ماه) در مراسم تکریم و معارفه که در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، برگزار شد، به اهداف بلندمدت حوزه تحقیقات و فناوری اشاره کرد و آن را نیازمند اصلاحات ساختاری دانست و اظهار کرد: در حوزه تحقیقات و فناوری اصلاح ساختار نیروی انسانی در راستای ارتقای فرآیندهای فناوری مرتبط  با داروها و مواد بیولوژیک، صورت می‌گیرد .

وی با اشاره به اینکه در این راستا همچنین پژوهش‌ نیازمند به انجام پژوهش‌های کاربردی و بین رشته‌ای علوم پایه – بالین، است تا بتواند در آینده جایگاه مناسبی در دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته باشد، تصریح کرد: در آینده تحقیقات بین رشته‌ای و اپی‌ژنتیک جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت و لازم است نیروی انسانی مسلط به این موضوعات وارد سیستم پژوهشی شوند تا دانشگاه بتوانند در این خصوص ارتقا یابد .

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: کارشناسان پژوهشی و مراکز تحقیقاتی سال‌های پرکاری را در پیش روی خود خواهند داشت که همه باید در راستا همت کنند، لذا این انتصاب در همین راستا انجام شده است .

قادری با اشاره به اینکه در این راستا با انتخاب یک فرد داروساز به عنوان رئیس گروه فناوری آغاز شده است، عنوان کرد: اصلاحات موردنیاز در مرکز رشد فناوری سلامت و همچنین واحد ارتباط با صنعت نیز با هدایت دانشکده بهداشت تاسیس شده که با مرکز رشد همکاری لازم را خواهد داشت .

گفتنی است، در این مراسم از خدمات دکتر رسول نصیری کالمرزی تقدیر و دکتر امید زارعی به عنوان مدیر پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی معرفی شد. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *