تخصیص ارز دولتی برای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی و سفرهای پژوهشیمعاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از اعطای ارز دولتی به دانشجویان و اساتید اعضای هیات علمی برای مسافرت‌های پژوهشی و شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی خبر داد.

دکتر پرویز کوخایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: این تسهیلات با هدف ارتقاء علمی و بهره‌مندی اساتید و دانشجویان از دستاوردهای روز دنیا پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: براساس قانون این تسهیلات و خدمات به کلیه دانشجویان و اعضاء هیات علمی که برای شرکت در کنفرانس‌های علمی خارج از کشور و یا فرصت­‌های مطالعاتی که از جانب دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اعزام شوند، تعلق می‌گیرد.

این عضو هیات علمی علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه مطابق مقررات ارز تخصیصی به نرخ دولتی به دانشجویان و اساتید مشمول این طرح اختصاص می‌یابد، افزود: به‌دنبال هماهنگی انجام شده با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین هماهنگی‌های لازم با بانک تجارت شعبه مرکزی استان به عنوان بانک عامل این طرح، اساتید و دانشجویان می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه مشمولین این طرح از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی می‌شوند، اظهار کرد: متقاضیان برای استفاده از این طرح، می‌بایست درخواست و مستندات خود را به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان تحویل دهند.

کوخایی در پایان تصریح کرد: استفاده از فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه به منظور ایجاد فرصت لازم برای بهره‌گیری اعضای هیئت علمی دانشگاه از دستاوردهای علمی و پژوهشی و آشنایی آنها با دانش نوین در عرصه‌های علوم پزشکی و انتقال و تبادل اطلاعات و تجارب حاصله، پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *