تعیین اولویت‌های پژوهشی استان اردبیل با رویکرد توسعه پایداراستاندار اردبیل گفت: با تلاش همه دستگاه‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی اولویت طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی را با رویکرد توسعه پایدار استان اردبیل تا یک هفته آینده تعیین و معرفی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، «اکبر بهنامجو» در جلسه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان اردبیل اظهار کرد: ما برای سال آینده باید با همکاری همه ادارات، دستگاه‌ها و مراکز دانشگاهی برنامه‌های دقیق و مشخص تحقیقاتی را تعیین کنیم تا براساس این رویکرد و محورهای تعیین شده بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران توسعه و تحول استان اردبیل را درست و منطقی رقم بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در مقطع کنونی به‌شدت به پژوهش‌ها و مطالعات علمی و کاربردی نیاز داریم و باید در بودجه سال آینده منابع خوبی را به این حوزه زیربنایی اختصاص دهیم تا اهداف توسعه استان در بخش تولید و اشتغال به شایستگی محقق شود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: در فضای کنونی کشور که ما به‌شدت به تحولات اقتصادی بر پایه تولید و ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال نیاز داریم باید در این بخش به یک جمع‌بندی مناسب دست پیدا کنیم تا با محوریت دانشگاه‌ها بتوانیم اهداف و برنامه‌ها را به شایستگی به پیش بریم.

بهنامجو تصریح کرد: با آماده شدن طرح‌های پژوهشی اولویت‌دار برای سال آینده ما به‌راحتی می‌توانیم هدف‌گذاری درستی را با همراهی پژوهشگران و فناوران انجام دهیم تا زمینه عملیاتی شدن بسیاری از طرح‌های تحولی استان به خوبی فراهم آید.

وی با اشاره به برگزاری هفته پژوهش یادآور شد: در هفته پژوهش که از 25 تا 29 آذرماه برگزار می‌شود علاوه‌بر تجلیل از پژوهشگران برتر استان در گروه‌های مختلف با همکاری پارک علم و فناوری نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی استان برگزار می‌شود تا فعالان این عرصه توانمندی خود را نشان دهند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *