تقدیر از ۴۳ طرح برتر جشنواره جوان خوارزمی



بیستمین جشنواره جوان خوارزمی با معرفی ۴۳ طرح دانش‌آموزی و دانش پژوهان جوان و فناوران برگزار شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، بیستمین دوره جشنواره جوان خوارزمی از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و وزارت بهداشت به منظور معرفی طرح‌های برتر پژوهشگران جوان در بخش‌های دانش‌آموزی و دانش‌پژوهان جوان برگزار می‌شود.

فراخوان این دوره از جشنواره در فروردین ماه از طریق وبگاه جشنواره آغاز شد و تا پایان مرداد ماه ادامه‌ داشت. طرح‌های ارائه شده بر حسب موضوع از طریق سامانه الکترونیکی برای ارزیابی به ۱۶ گروه تخصصی ارسال شد.

در این دوره، ۳۷۵ طرح در بخش دانش‌پژوهان و فناوران در سامانه این جشنواره به ثبت رسید.

بر اساس رای داوران ۱۲ طرح در بخش دانش‌پژوهان در گروه‌های علوم پایه، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، فناوری‌های شیمیایی، مکانیک، هنر، برق، نرم‌افزاری و مکانیک پذیرش شدند.

برترین‌های این جشنواره به این شرح است:

** طرح‌های برگزیده بخش دانش‌پژوهان و فناوران

امیر کفشدار گوهر شادی، رتبه اول پژوهش‌های بنیادی در گروه علوم پایه، با طرح تحلیل استاتیک برنامه‌ها با استفاده از هندسه جبری و نظریه احتمال.

جواد تقی‌زاده فیروزجایی، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی در گروه علوم پایه، با طرح “مدل دینامیکی تابش هاپکینگ از سیاه چاله‌های کیهانی”.

علی قربان‌زاده مقدم، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی در گروه علوم پایه با طرح “ابر رسانا، ترابرد استینی و اثرات توپولوژیکی در مواد دو بعدی”.

مسعود مظفری، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی در گروه زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی با طرح “ارائه راهکارهای مهندسی برای ترمیم بافت‌ها و اندام‌های آسیب دیده”.

مظاهر احمدی، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی در گروه فناوری شیمیایی با طرح “سنتز نانو ساختارهای اصلاح شده برای اندازه‌گیری مقادیر ناچیز داروها و آلاینده‌های زیست محیطی و بیولوژیکی”.

امین گلین شریف دینی، رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی در گروه مکانیک با طرح “تونل صدای جهت‌دار”.

فائقه عبداللهیان، رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی در گروه هنر با طرح “ساختار روایی فیلم‌نامه داستانی”.

سید فؤاد موسوی، رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه مکانیک با طرح “طراحی و ساخت حسگر اولتراسونیک با کاربرد در کنترل اولتراسونیک گاز “.

احمد مرتضیایی و احسان جوهری سلماسی، رتبه اول طرح‌های توسعه‌ای در گروه برق و کامپیوتر  با طرح “گیرنده دو کاناله فوق سریع با ابعاد کوچک در باند فرکانسی ۱۸ ــ ۲ گیگا هرتس”.

بردیا دارایی، رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه مهندسی نرم‌افزاری و فناوری اطلاعات  با طرح “سامانه مدیریت تراکنش‌های مالی آریانا”.

رضوان نصیری، رتبه سوم نوآوری در گروه برق و کامپیوتر با طرح “اسکلت خارجی غیر فعال برای کاهش مصرف انرژی و تاخیر خستگی در عضلات مفصل ران در هنگام دویدن”.

حمید تقوی‌فر ، رتبه سوم نوآوری در گروه مکانیک  با طرح “اندازه گیری آزمایشگاهی و ارتعاشات چرخ برون جاده‌ای با استفاده از سیستم‌های ابتکاری داده برداری”.

** برگزیدگان بخش دانش‌آموزی

عدنان بابکان، رتبه اول کامپیوتر با طرح “برنامه‌نویسی ترکیبی بر مبنای جاوا”.

اوژن دلیلی و مهدی قاسم علی‌پور، رتبه دوم کامپیوتر با طرح “مترجم دو طرفه ناشنوایان”.

مهدی شکیبا، رتبه سوم کامپیوتر با طرح “تایتل” (این دستگاه یک گجت همراه برای تایپ نابینایان است).

مهدی خلیل‌زاده شبستری و آروین دلاوری، رتبه دوم برق و الکترونیک با طرح “قلم سه‌بعدی”.

سینا چرتاویی کاظم‌پور، رتبه سوم برق و الکترونیک با طرح “موتور براشلس قطبی با مدار درایور الکترونیکی” .

مهراب قاسمی، رتبه سوم برق و الکترونیک با طرح “مبدل AC TO AC با THD ناچیز و PFC پیشنهادی “.

علیرضا مفتخر، رتبه سوم مکانیک با طرح “ربات لوله نورد”.

محمد مهدی تقی‌زاده پورکفاش، رتبه سوم مکانیک با طرح “ساخت دستگاه رینگ جمع کن”.

ام‌البنین بلوچی‌زاده، رتبه دوم نانو تکنولوژی با طرح “حذف آلاینده‌های آبی و صنعتی توسط نانوفیلتر طبیعی”.

حسین پاشایی پیر لوجه، رتبه سوم نانوتکنولوژی با طرح “دستگاه الکتروریسی آموزشی”.

معصومه مهدی‌خانی، رتبه دوم کشاورزی و منابع طبیعی با طرح “شیوه مبارزه نوین با کرم خراط”.

مهدی قاسمی، رتبه سوم کشاورزی و منابع طبیعی با طرح “همیار الکترونیکی چوپان” .

محمد سلیمانی و امیرحسین بهزادی، رتبه سوم کشاورزی و منابع طبیعی با طرح “دستگاه تولید کشک سنتی”.

زهرا غفاری و زینب افتخاری طرقی، رتبه سوم علوم زیستی با طرح “طراحی و ساخت قطعه قابل حمل برای تشخیص و هشدار انواع ژل الکترو فورز”.

سیده فرناز جلال‌زاده، رتبه اول هنر با طرح “تقلای پیدایش”.

آریا سیاوش‌پور، رتبه دوم هنر با طرح “پارچ و کوزه دو جداره”.

عارفه فیروزی، رتبه دوم هنر با طرح “تارین پوست”.

علیرضا ناظمیان، رتبه دوم هنر با طرح “سیم کوتاه آیینه‌ها نمی‌شکنند”.

محمدسجاد عبدالوندی، رتبه سوم هنر با طرح “خلاء دید”.

محمدحسین عوض‌پور ، رتبه سوم هنر با طرح “نگار ط”.

ابوالفضل حامی مایان، رتبه اول زبان و ادبیات فارسی با مجموعه  شعر “از چشم پنجره”.

صالح رحیمی بافقی، رتبه اول زبان و ادبیات فارسی با مجموعه شعر “کدام تو”.

گیتی شمشیری، رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی با اثر “دردهای روییدنی”.

پرویز مقدسی، رتبه دوم ادبیات با طرح مجموعه داستان‌های کوتاه به زبان انگلیسی با عنوان “رنگ زندگی”.

امین صمدی، رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی با مجموعه شعر “من بین زمین و آسمان گیر کرده‌ام “.

بهار رهنما عراقی، رتبه سوم ادبیات فارسی با داستان “از گربه بپرس”.

مجید صالحی، رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی با اثر “ضرب‌المثل‌های محلی خاف “.

حسین لجه، رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی با طرح مجموعه داستان “افسار” .

محمدمهدی حاجی غلام سریزدی، رتبه سوم علوم اجتماعی و روانشناسی با طرح “آزمونی برای سنجش خلاقیت”.

محمد سالاری و علیرضا صالحی، رتبه سوم علوم اجتماعی با طرح “بررسی مردم شناختی روستای فرارو سیرک هرمزگان با تاکید بر صنعت گردشگری”.

نصیر زارع سلماسی و نسیم زارع سلماسی رتبه سوم شیمی با طرح “کیسه‌های گرما ده”.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *