تمدید مهلت ارسال مقالات به همایش بیوتکنولوژیبا توجه به درخواست مکرر شرکت‌کنندگان و بنابر تصمیم اعضای هیئت مدیره و کمیته علمی سومین همایش بین‌المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی، سایت همایش در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۸ به مدت ۲۴ ساعت جهت دریافت مقالات باز خواهد بود و پس از آن، مهلت ارسال مقالات به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، سومین همایش بین‌المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

محورهای این همایش در بخش زیست‌فناوری، زیست‌داروها، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و ژن درمانی است. هم‌چنین در بخش زیست‌فناوری گیاهی،مباحث مهندسی ژنتیک، ژنومیک و زیست‌شناسی گیاهی، کشت بافت و سلول و فرآورده‌های زیستی گیاهی مطرح می‌شود. در حوزه زیست‌فناوری جانوری، محورهای تولید خوراک، به‌نژادی و تولیدمثل و حیوانات تراریخته بررسی خواهد شد.

در حوزه، زیست‌فناوری صنعت، مباحث معدن و محیط‌زیست، زیست‌فناوری میکروبی، زیست‌انرژی و زیست پالایی طرح می‌شود و علاوه بر آن محورهای بخش نانو زیست‌فناوری، نانوزیست حسگر، نانوداروها و نانوفناوری غذایی است.

بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، یکی دیگر از محورهای این همایش، بیوانفورماتیک و زیست‌سامانه‌ها است که در آن زیست‌شناسی محاسباتی، الگوریتم‌های زیستی، زیست سامانه‌ها و داده‌کاوی بررسی می‌شود. مباحث حقوقی و اخلاقی در زیست‌فناوری هم از دیگر محورهایی است که در این همایش مطرح می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *